Sahil Güvenlik Komutanlığı 7 Farklı Branşta 300 Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı çeşitli pozisyonlarda toplam 300 uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. 7 Farklı pozisyonda yapılacak alımlar için son başvuru tarihi 30 Eylül
18 Eylül 2021 11:57 Askeri İlanlar
Sahil Güvenlik Komutanlığı 7 Farklı Branşta 300 Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı; motorcu, motorcu (yara-savunma), muhafız, topçu, serdümen, ikmal (aşçı), kurbağa adam branşlarında toplam 300 uzman asker alımı yapacak.

Genel Başvuru Şartları

1) TC vatandaşı ve erkek olmak,

2) En az lise mezunu olmak,

3) 27 yaşını bitirmemiş olmak,

4) Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak,

5) Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

6) Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak,

7) Yapılacak yazılı sınav (genel kültür ve meslek bilgisi), ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı mesleki bilgi sınavları ile mülâkat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek,

8) En az 164 cm boyunda olmak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 21-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, e-Devlet üzerinden alınacaktır. Adaylar TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile başvuru yapabilecektir. Başvuru için tıklayınız. Başvurular sadece e-Devlet üzerinden alınacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru sonuçları Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın web sitesinden ilan edilecek olup tebligat yoluyla herhangi bir bilgilendirme yapılmayacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı web sitesi için tıklayınız. Başvuru sonuçları tarihinde herhangi bir değişiklik olması durumunda başvuru yapan adaylar sms yoluyla bilgilendirilecektir. Bu yüzden adayların e-Devlet üzerinden cep telefon numaralarını güncel tutması gerekmektedir.

Başvuru yapan adaylar, yazılı sınava, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerine, uygulamalı mesleki bilgi sınavına ve mülakat sınavına tabii tutulacaktır.

Uzman erbaş alımı kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.