Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Subay alımları başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev almak üzere çok sayıda subay alımı gerçekleştiriyor. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruyla birlikte alımlar başladı. Kara, Deniz ve Hava Komutanlığı subay alımı için başvuru kılavuzlarını paylaştı.
24 Ekim 2022 22:00 Askeri İlanlar
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Subay alımları başladı

Milli Savunma Bakanlığı subay alımı ilanıyla karşımıza çıktı. Başvuru şartları belli oldu. İşte ayrıntılar...

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri 2022 Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay adayı alımı başvuru kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan bu kılavuz ile birlikte yapılacak olan alımlar için gerekli olan şartları ile ve de Kara, Deniz ve Hava Komutanlığı tarafından yayınlanacak olan personel temini bilgileri yayınlandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SUBAY ALIM İLANINI YAYINLADI!

Yayınlanan bu ilana göre Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına subay alımının yapılacağı açıklandı. Açıklamanın yapılmasının ardından yayınlanan kılavuzda başvuru için gerekli olan şartlar ile birlikte alım yapılacak kadrolar için detaylara yer verildi.

su.jpgsu22.jpgsu33.jpgsuu3.jpg

Başlıca verilen bu kadroların devamı Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen Subay alım ilanında verildi. Her kadro için gerekli olan alım detayları kılavuzun içerisinde yer aldı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru yapacak olan kişilerde aranacak kriterleri yayınlayan Milli Savunma Bakanlığı konu ile ilgili yaptığı açıklamada başvuru için gerekli olan genel şartlar ile birlikte özel şartları da verdi.

GENEL ŞARTLAR

a) Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ve Astsubaylara İlişkin Yönetmeliğin 39 ve 11’inci maddelerinde düzenlenmiş olan,

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak

3. Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim
dışına çıkartma cezası almamış olmak

4. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı, sözleşmeli er/erbaş olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak,

5. Devlet memurluğundan veya kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak

Yukarıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan kişilerin başvurularını tamamlamak üzere hangi tarihte ve nereden tamamlanabileceği de aktarıldı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

24 Ekim 2022 tarihinde başlayan başvuruların 13 Kasım 2022 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı'nın personel temini sayfasından e-Devlet şifresi ile giriş yaparak sağlanabileceği duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.