Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımlarına başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) subay alımı yapıyor. Başvuru kılavuzu resmen yayınlanırken, başvuru şartları da paylaşıldı. Son başvuru tarihi resmen duyuruldu. İşte detaylar...
16 Ekim 2022 10:00 Askeri İlanlar
Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımlarına başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı gerçekleştiriyor. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için detaylı bilgiler paylaşıldı. İşte ayrıntılar...

TSK subay alımı başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Türk silahlı kuvvetleri Kara deniz ve hava komutanlığına askeri personel alımı yapacağını ilan etti. Türk Silahlı Kuvvetleri 2022 yılı hukuk sınıfı iç ve dış kaynaktan muvazzaf subay adayı alımı için başvuru kılavuzu yayımladı.

İlana göre kara kuvvetleri komutanlığı iç kaynak 3, dış kaynak 45 olmak üzere toplamada 48 adet, Deniz kuvvetleri komutanlığı iç kaynak 2, Dış kaynak 4 olmak üzere toplam 4 subay alımı, hava, kuvvetleri komutanlığı, iç kaynak 2 dış kaynak 10 olmak üzere 12 subay alımı yapıyor.

tsk2.jpg

TSK Subay Alımı Başvuru Şartları;

Subay alımı için başvuru yapacak adayların Türkiye’de eğitim görmüş olması gerekmektedir. İlana göre Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği yükseköğretim kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak.

Subay olarak başvuru yapacak sadece dış kaynaktan başvuru yapacak adaylar için 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak, Lisansüstü eğitimlerini tamamlamış olanlar için 37 yaşından büyük olmamak.

tsk3.jpg

MSB Personel Alımı Başvuru Şekli;

İç kaynaktan yapılacak olan personel alımı başvurular kuvvet komutanlıklarına yapılacak ve ilgili direktif MSB tarafından yayımlanacaktır. Dış kaynaktan yapılacak olan subay alımı ön başvuruları 14 Kasım 2022 tarihinde kadar e- devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.