KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu ile 2500 Memur Alımı Başlıyor!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2024/1 tercih kılavuzu yayımlandı ve kamu kurumlarına 2500 memur alımı için süreç başladı
09 Temmuz 2024 17:30 KPSS-A İlanları
KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu ile 2500 Memur Alımı Başlıyor!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2024/1 tercih kılavuzu yayımlandı ve kamu kurumlarına 2500 memur alımı için süreç başladı. Adaylar, 11 Temmuz 2024 tarihinden itibaren tercihlerini yapabilecekler. Bu merkezi atama süreci, 2022 yılında KPSS sınavına giren adayları kapsıyor ve kamu kurumlarının kadro ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçekleştirilecek.

Kimler Başvuru Yapabilir ve Başvuru Koşulları

Başvurular, lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, sağlık sorunlarının bulunmaması ve gerekli güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alması gerekmektedir. Tercihler, belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin ilan edeceği kontenjanlar doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Kontenjanlar ve İstihdam Edilecek Kadrolar

KPSS 2024/1 kapsamında istihdam edilecek kadrolar arasında çeşitli sektörlerde görev yapacak memurlar bulunmaktadır. Başlıca kontenjanlar şunlardır:

  • Lise Mezunu Kontenjanları: Aşçı, Kaloriferci, Memur, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Şoför, Teknisyen
  • Ön Lisans Mezunu Kontenjanları: Anbar Memuru, ARFF Memuru, Aşçı, Bilgisayar İşletmeni, Dağıtıcı, İş Makinası Sürücüsü, İtfaiyeci, Kondüktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, vb.
  • Lisans Mezunu Kontenjanları: Avukat, Hemşire, Mühendis, Öğretmen, Psikolog, Veteriner Hekim, vb.

Mülakatsız Atama Süreci

Başvurular, KPSS puan sıralamasına göre mülakatsız olarak yapılacak. Bu süreçte herhangi bir mülakat yapılmadan, adayların KPSS puanlarına göre kadrolar belirlenecek ve atamalar gerçekleştirilecektir.

Haber Kaynağı: kamuajans.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.