POMEM Başvuruları Başladı! 8 Bin Polis Alımı Yapılacak! Başvurular nasıl Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı'ndan gelen açıklamaya göre 8 bin polis alımı yapılacak? Başvurular nasıl yapılacak? Polis alımında KPSS puan şartı kaç? Polis alımında yaş sınırı var mı? Haberimizin detayında...
27 Aralık 2021 15:26 Askeri İlanlar
POMEM Başvuruları Başladı! 8 Bin Polis Alımı Yapılacak! Başvurular nasıl Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafında yapılan açıklamaya göre kendi bünyesine 8 bin polis alımı yapacak. 8 bin polis alımı için şartlar açıklandı.

Polis Eğitim Merkezleri lisans mezunu 5 bin 120 erkek, 1280 kadın, ön lisans mezunu 1280 erkek, 320 kadın olmak üzere 8 bin öğrenci alınacak. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, ön lisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alan ve ilgili yönetmelikte belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurabilecek.

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak lisans mezunu 5 bin 120 erkek, 1280 kadın, ön lisans mezunu 1280 erkek, 320 kadın olmak üzere 8 bin öğrenci için ön başvuru sürecinin başladığını duyurdu. Kadınlarda 162 cm ve erkeklerde 172 cm boyu ve üzeri uzunlukta olmak.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, ön lisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alanlar arasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurabilecek.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 27 Aralık 2021 ile 7 Ocak 2022 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresiyle giriş yaparak aday belirleme ön başvurularını yapabilecek. Başvuru yapmak için tıklayınız.

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Yapılacak olan sınavlarda başarı sağlayan adaylar, Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim görecek ve eğitimin sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. Sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenince açıklanacak. Ön başvuru yapan adaylardan sınav ücreti alınmayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.