Milli Savunma Bakanlığı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alacak (Eylül 2021)

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı için sözleşmeli er alım ilanını yayınladı. En az ilkögretim mezunu olmanız başvuru için yeterli.
02 Eylül 2021 23:58 Askeri İlanlar
Milli Savunma Bakanlığı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alacak (Eylül 2021)

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan duyurura göre; 2021 yılında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı için sözleşmeli er alımı yapılacak. Yapılan duyuru da son başvuru tarihi ve kaç personel alınacağının yazılmaması en dikkat çeken olaylardan biri oldu. İşte Bakanlığın paylaştığı o duyuru.

 1. Milli Savunma Bakanlığının 2021 yılında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı sözleşmeli er temini faaliyeti ile ilgili hususlar ayrıntılı olarak Başvuru Kılavuzunda belirtilmiştir.
 2. Adaylar;
  1. Başvuru yapmadan önce mutlaka başvuru kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.
  2. Başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek " Bilgilerim " kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka eksiksiz olarak dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
  3. Tercih yaparken;
   1. K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı arasından tercih önceliğine göre birinci, ikinci ve üçüncü tercihlerini başvuru programında mutlaka belirtecek (en az üç tercih yapılması gerekmektedir),
   2. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa Adam tercihi isteğe bağlı olup Dalgıç ve Kurbağa Adam tercihi olan adaylara fiziki yeterlilik testine ilave olarak yüzme kriteri uygulanacak,
   3. Sınavlarda başarılı olan adaylar, başvuru formunda belirttikleri tercih sırası, sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralamasına göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacak,
   4. K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı için tek (aynı) sınav ve işlemlere katılacaktır.
  4. Başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlayarak, pembe karton dosya içerisine koyarak sınav günü yanlarında getireceklerdir.
UYARI: MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığınca; güvenlik formu, dosya, zarf, kalem ve silgi gibi malzemeler istenmemektedir. Yol güzergahındaki ve Nizamiye önündeki seyyar satıcılara/büfelere kesinlikle itibar etmeyiniz Sınav salon görevlileri tarafından sizin için sınav salonunda kalem ve silgi hazır bulundurulacaktır.

Başvuru yapmak için buraya başvuru şartları için gerekli bilgilere ulaşmak için ise buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

KPSS.web.tr / Özgür Mehmet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum