Jandarma Genel Komutanlığı'na 5 bin uzman erbaş alımı yapılacak!

Jandarma Genel Komutanlığı beklenen haberi verdi. Yapılan açıklamaya göre 5 bin uzman erbaş alımı yapılacak. Adaylar için belirlenen şartlar resmen açıklanırken, aynı zamanda başvuru tarihi hakkında da bilgi verildi.
23 Ağustos 2022 10:00 Askeri İlanlar
Jandarma Genel Komutanlığı'na 5 bin uzman erbaş alımı yapılacak!

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan personel alımı ilanlarına göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 5000 adet uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları:

20 yaşını doldurmuş olup 27 yaşında olmuş olan adayların başvuru yapabileceği biriktirmiştir 5 yıl tercih süresinin geçmemiş olması hükmünün de bulunmayacağı belirtilmiştir.

erbas-2.jpg

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup erkek olanlar başvuru yapabilecektir. Mezuniyet itibariyle de jandarma ve branşından başvuru yapacak Adaylarda en az lise mezun olması gerekmektedir.

En az ilkokul mezunu adayları için KPSS şartının bulunmayacağı belirtilmiştir.

5.000 uzman erbaş alımı kontenjanlarının 3770 Jandarma, 925 Lojistik alt dirençli, 265 muhabere, 14 at bakıcısı, 14 bot serdümeni, 10 havacılık ve 3 kurbağa adam alımı olmak üzere 5.000 tane personel alımı yapılacaktır.

Uzman erbaş alımı için 20 yaş sınırının 35 olarak güncellenmesi Ayrıca 5 yıl tercih süresinin geçmemiş olması hükmünü de tamamen kaldırılmasının beklenti olduğu belirtilmiştir.

erbas-3.jpg

Mezuniyet itibariyle ya da Jandarma branşından başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim ve ilkokul mezunu olmakla beraber tüm lisans ve lisans bölümlerinin tamamının başvuru yapabileceği açıklanmıştır.

Askeri Personel Alımı Başvuru Süreçleri

Uzman erbaş alımı başvuruları Eylül 2022 tarihi itibari ile yürürlüğe girilmesi beklenmektedir. Jandarma Genel Komutanlığı iş ilanları anlık olarak yayınlandığı zaman sunulacak. siz takipçilerimiz bu iş ilanlarını kaçırmamak için cep uygulamamızı indirerek anlık ilana ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum