Jandarma Genel Komutanlığı 5.000 Sözleşmeli Erkek Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığına 3.901’i jandarma, 804’ü lojistik alt branşlı, 250'si muhabere, 12’si at bakıcısı, 23’ü bot serdümeni ve 10’u havacılık branşlarında olmak üzere toplam 5.000 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) alımı yapacaktır. Son başvuru tarihi 10 Ekim
04 Ekim 2021 18:18 Askeri İlanlar
Jandarma Genel Komutanlığı 5.000 Sözleşmeli Erkek Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığına 3.901’i jandarma, 804’ü lojistik alt branşlı, 250'si muhabere, 12’si at bakıcısı, 23’ü bot serdümeni ve 10’u havacılık branşlarında olmak üzere toplam 5.000 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) alımı yapacaktır. Toplam ayrılan kontenjanın %2'si şehit ve vazife malulü eş ve çocuklarına ayırılacaktır. Özel şartı taşıyan adaylar başvuru sırasında ‘‘Diğer Bilgi/Belgelerim’’ bölümünde yer alan onaylı “Şehit Gazi Yakınlık Belgesini” (taranmış olarak veya resim olarak) sisteme yükleyecek ve sınava gelirken belgenin aslını yanında getirecektir.

Başvuru Yapacak Adaylar için Genel Şartlar

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2) Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (01 Ocak 2021) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 2002 (dahil) - 01 Ocak 1994 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

3) Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır.

4) Başvuru yapacak adayların en az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak ve en az 73 kg ve fazla 115 kg olmak koşulunu sağlamaları gerekmektedir. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.) Boy ve kilonun vücut indeksine sahip olması gerekmektedir.

5) Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmaları gerekmektedir.

6) Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan otuz (30) günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamaları gerekmektedir.

7) Taksirli suçlar nedeniyle altı (6) ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamaları gerekmektedir.

8) Başvuru yapacak adayların dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmaması gerekmektedir.

9) Adayların 2020-2021 yıllarından herhangi birine ait KPSS puanının 50 ve üzeri olması gerekmektedir.

10) Başvuru yapacak olan adaylardan her iki yıl için puanı olanların ise yüksek olan puanı kullanılacaktır. Adayların mezuniyeti ile KPSS puan türünün uyumlu olması gerekmektedir. (lisans mezunlarının P3, ön lisans mezunlarının P93, lise mezunlarının P94 türünde puanı olacaktır.)

11) Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarınca başvuru yapabilmek için genel için belirlenmiş KPSS taban puanın en az %80’inin (KPSS’den en az 40 ve üzeri puan almış olmak) alınmış olması gerekmektedir.

12) Başvuru yapan adaylar en yüksek KPSS puanından başlanarak sıralanacak ve kontenjanın 5 katı aday çağırılacaktır.

Başvuru Şekli

Başvurular; 01 Ekim 2021 günü başlayıp, 10 Ekim 2021 günü saat 23.59’da sona erecektir. Başvurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘‘Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ kısmından 01-10 Ekim 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Başvurular online yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra başvuru yapılabilmesi için, sayfanın sol tarafındaki menü içeriğinde bulunan “Profil Bilgileri” bölümünden Kimlik bilgilerinin güncellemesi, (Sadece MERNİS’ten güncelleme yapılabilecektir.) fotoğraf yüklenmesi (Fotoğraf vesikalık olacaktır)ve adres bilgisini ve iletişim bilgilerini girmeleri gerekmektedir. KPSS notu “KPSS Sınav Bilgilerim” bölümünde “Yıl Seçiniz” kısmından adayların “2020-2021” yıllarına ait puan/puanları seçilerek “ÖSYM’den Sorgula” butonuna basılarak yüklenecektir. Adayın belirtilen yıllara ait almış olduğu tüm sınav notları sisteme yüklenecektir.

2022 YILI
SÖZLEŞMELİ JANDARMA UZMAN ERBAŞ TEMİNİ
BAŞVURU-SONUÇ VE DUYURULARIN AÇIKLANMASI

https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris

Akıllı telefon ile ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

kod.png

Detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.