Orman Genel Müdürlüğü'nde İşe Girmenin Şartları Nelerdir?

Orman Genel Müdürlüğü iş arayışında olan ve kamu personeli olmak isteyen adaylar için bir seçenektir. Orman Genel Müdürlüğü'nde nasıl işe girilir? Orman Genel Müdürlüğü iş ilanlarında başvuru şartları nelerdir?
09 Aralık 2021 21:34 Mevzuat
Orman Genel Müdürlüğü'nde İşe Girmenin Şartları Nelerdir?

Orman Genel Müdürlüğü'nde işe girmek isteyen adayların için iş başvurusu yaparken ki şartları sizlere sunacağız. Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapacak olan adayların başvuru kılavuzunda ilan edilen sınav yılında KPSS sınavına girmiş olmaları ve istenilen puan türünde en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Orman Genel Müdürlüğü'nde işe girmek için ise eğitim seviyenizin en az ortaöğretim mezunu seviyesinde olması gerekmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü İlanlarına Genel Başvuru Şartları

1 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirlenen süre geçmiş olsa da kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, hırsızlık, irtikâp, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, rüşvet, zimmet, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5) Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

6) Kurum tarafından yapılacak olan sözlü\yazılı\uygulamalı sınavda istenilen başarı puanını almış olmak.

7) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

9) SGK tarafından yaşlılık, emeklilik vb. aylık almıyor olmak.

9) 2018 senesinde yapılan alımlarda istenilen KPSS puanı; KPSS (B) grubu başta olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

10) Son müracaat tarihi itibari ile 36 yaşından büyük olmamak gerekiyor.

11) Orman Mühendisi olarak çalışacak personeller için Yükseköğrenim kurumlarının lisans bölümlerinden Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

12) Orman Muhafaza Memuru olarak çalışacak kişilerin Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans bölümleri olan Ormancılık ve Orman Ürünleri, Ormancılık, Orman İşletmeciliği, Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştirme, Av ve Yaban Hayatı, Budama ve Aşılama, Fidan ve Fidecilik, Avcılık ve Yaban Hayatı gibi bölümlerin herhangi birinden mezun olma şartları aranmaktadır.

13) Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

14) Daha önce çalıştığı kurumlarda ceza almamış olmak.

15) Başvuru kılavuzunda ikametgah şartı isteniyorsa, ikametgah şartını karşılamak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.