Özelleştirme İdaresi Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Özelleştirme İdaresi kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir? Özelleştirme İdaresi yeni dönemde kamu personeli alımlarını açıktan atama yöntemi ile yapacak. Detaylar haberimizde...
14 Aralık 2021 20:02 Mevzuat
Özelleştirme İdaresi Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Özelleştirme İdaresinde kamu personeli olmak son dönemlerde araştırılan konu haline geldi. Özelleştirme dairesinde işe girmek isteyen adaylar, başvuru şartlarının açıklandığı güncel başvuru kılavuzunu takip etmeleri gerekmektedir.

Özelleştirme İdaresine iş başvurusu yapacak olan adaylar ilk olarak başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Memur alımı yapılacak olan bölümlerde değişiklik ve yenilikler yapılmış olduğunda ÖSYM ve Resmi Gazete ilanları dikkate alınmalıdır. Başvuru tarihlerinin netleşmemesi fakat başvuru başlangıç tarihinin net olması durumunda başvurular Resmi Gazete'de yayınladıktan sonra 15 gün içerisinde son bulacaktır.

Özelleştirme İdaresinde Daimi Memur Olma Şartları

1) Şef kadrosunda olmak isteyenler için: En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak, idarede bilgisayar işletmeni, teknisyen, ambar memuru, veznedar, memur, santral memuru kadrolarında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

2) Hukuk müşaviri kadrosuna atanabilmek için: Hukuk fakültesi mezunu olmak, son başvuru tarihi itibariyle en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

3) Sivil savunma uzmanı kadrosuna atanabilmek için: Fakülte veya en az dört yıllık yüksekokul mezunu olmak, son başvuru tarihi itibariyle İdarede bilgisayar işletmeni, teknisyen, ambar memuru, veznedar, memur, santral memuru, şoför, şef, programcı, tekniker, avukat, çözümleyici olarak en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

4) Çözümleyici kadrosuna atanabilmek için: Fakülte veya en az dört yıllık yüksekokul mezunu olmak, bilgisayar sistemleri yönetimi ile sistem çözümleme veya sistem programlama konularında tecrübeli olduğunu belgelemek, en az bir işletim sisteminin uygulaması ile İdarece belirlenecek en az bir programlama dilini bildiğini (Transkript ve ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı özel bilgisayar kursları programcılık sertifikası ya da üniversitelerden alınmış onaylı programcılık sertifikası ile) belgelemek.

5) Şoför kadrosuna atanabilmek için: En az lise mezunu olmak, alanında 2 yıl deneyim sahibi olmak ve en az beş yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.