DSİ Hangi Şartlar ile Bünyesine Personel Alımı Yapar? DSİ'de Nasıl Memur Olunur?

Devlet Su İşleri (DSİ), kamu kurumu kendi bünyesinde istihdam sağlanacak olan memur, işçi veya personel alımlarını hangi şartlara göre yapar?
15 Aralık 2021 17:57 Mevzuat
DSİ Hangi Şartlar ile Bünyesine Personel Alımı Yapar?  DSİ'de Nasıl Memur Olunur?

Devlet Su İşleri'nde (DSİ) memur olmak isteyen adaylar için Devlet Su İşleri yılın belirli dönemler de farklı kadrolarda imkanlar yaratıyor. Adaylar doğru belge ve yöntemlerle iş başvurularını gerçekleştirdiği taktirde değerlendirmeye alınıyor ve Devlet Su İşleri tarafından başvuru yapan adayların atamaları gerçekleştiriliyor. Devlet Su İşleri'nde işe girmek isteyen adaylar güncel ilanları ve Kurum tarafından yayınlanan ilanları dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekiyor.

DSİ Başvuru Şartları Nelerdir?

1) Cumhuriyet vatandaşı olmak.

2) Başvuru kılavuzunda yayınlanan başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak.

3) Kamu kurum ve kuruluşlardaki haklardan mahrum olmamak.

4) Kurum tarafından yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

5) Başvuru yapacak olan erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

6) Başvuru yapacak adayın kurum tarafından verilen görevi engelleyen fiziksel ve zihinsel bir engelinin olmaması gerekiyor.

7) Kurum işe alımları gerçekleştirirken işe alınan adayların 4 ay deneme süresine tabii tutar. İşe girecek olan adaylar bu kuralı kabul etmiş sayılır.

8) 4 aylık deneme süresi boyunca başarısız olan adayların sözleşmeleri fesih edilir.

9) Başvuru kılavuzunda yayınlanan sözlü\yazılı\uygulamalı sınavlarda Kurum tarafından istenen başarı puanının yakalamış olmak.

10) Başvuru kılavuzunda istenen dönemde ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavına girmiş olmak ve en az istenen puan türünden 60 puan almış olmak gerekmektedir.

11) İş alımlar kura çekimi ile belirlenecekse, başvuru yapan adaylar kura çekimlerini ve ilgili duyuruları takip etmek zorundadırlar. (İşe alınacak olan adayın hangi yöntem ile belirleneceği bilgisi başvuru kılavuzunda yer alır.)

12) Başvuru yapan adaylar, başvuru kılavuzunda ki başvuru belgelerini eksik veya hatalı vermeleri durumunda başvuruları geçersiz sayılır ve sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

13) DSİ ilanlarına başvurular genellikle çevrim içi yapılır. Fakat bazı durumlarda şahsen veya posta yolu ile de başvurular alınmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylar başvuru kılavuzunda başvuruların nasıl yapılacağını anlatan kısmı dikkatli okumalı ve ona göre başvuru işlemlerini tamamlamalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.