Bakanlık 10 Coğrafi Bilgi Sistem Uzman Yardımcısı Alacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS 70 puan şartıyla 10 coğrafi sistem uzman yardımcısı alacak. Son başvuru tarihi 26 Ekim 2021
11 Ekim 2021 18:22 Personel İlanları
Bakanlık 10 Coğrafi Bilgi Sistem Uzman Yardımcısı Alacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS 70 puan şartıyla 10 coğrafi sistem uzman yardımcısı alımı yapacaktır. Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği (4), harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği (4), şehir ve bölge planlama (2) dallarından mezun olan adaylar başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar yarışma sınavı, yazılı sınav ve sözlü sınavlarına tabii tutulacaktır.

Başvuru şartları nelerdir?

1) En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği ve şehir ve bölge planlama bölümleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

2) Son başvuru tarihi itibarıyla, geçerlik süresi dolmamış KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almak,

3) Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

4)Erkek adaylar için sınav tarihi itibarıyla askerlik hizmetini yapmış veya ertelemiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak, şartları aranmaktadır.

Başvurular ne zaman?

Başvuruda bulunacak adaylar, 13.10.2021-26.10.2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden giriş yaparak, başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.