Sağlık Bakanlığı'ndan dev işe alım hamlesi! Ebe, hemşire, teknisyen, sürekli işçi alımı yapılacak

Sağlık sektöründe çalışmak isteyenlerin merakla beklediği son zamanların en büyük işe alım ilanı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.
21 Mart 2023 10:35 Personel İlanları
Sağlık Bakanlığı'ndan dev işe alım hamlesi! Ebe, hemşire, teknisyen, sürekli işçi alımı yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 11 bin sağlık personeli alımı ilanının ardından bekleyiş sona erdi ve Sağlık bakanlı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden 42 bin personel alımına dair kadro dağılımlarını açıkladı! Alımlar KPSS puanı ile yapılacağına vurgu yapan Koca’nın açıklaması ışığından alım yapılacak olan kadrolar şu şekildedir;

  • 6.069 hemşire,
  • 1.530 ebe,
  • 1.494 sağlık lisansiyeri,
  • 798 sağlık teknisyeni,
  • 21.709 sağlık teknikeri,
  • 10.900 sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Yapılan birinci etap alımları İŞKUR’un bünyesinde yapılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapılacak olan ikinci etap alımları için ise; belirlenen kadroların işe alım süreçlerinin gerçekleşmesi için nihai listelerin başvuru kılavuzlarının hazırlanması için ÖSYM’ye gönderildiğinin ifade etti.

Sağlık Personeli Alımı İlanları Kimler Başvuru Yapacaklar?

İş ilan kılavuzunun henüz ÖSYM tarafından açıklanmamasının ardından Bakanlık tarafından yapılan önceki alımlar ışığında adayları; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, kamusal haklarından mahrum bırakılmamış olması, arşiv soruşturmasında olumlu sonuçlanması, erkek adayların zorunlu hizmet görevi olan askerlik hükümlerini tamamlamış veya muaf olmuş olması ve emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olması gibi genel hükümlerin aranacağı tahmin edilmektedir.?

KPSS ile Mi Alım Yapılacak? Puan Türleri Nelerdir?

Aktif kılavuzunun yayınlanmamasıyla birlikte KPSS puan sıralamasıyla alım yapılacağı açıklanmıştır. Henüz hangi eğitim düzeyinde alım yapılacağı belli değildir. Fakat sürekli işçi alımı kadrosuna da alım yapılacağı için lise mezunlarından da alım yapılacağı tahmin edilmektedir. Adayların başvuru yaparken KPSS 2022 sınavını kullanacaklar ve alımların da bu yönde ilerleyeceği düşünülmektedir. Lise mezunları için KPSSP93 önlisans mezunları için KPSSP94 lisans mezunları için ise KPSSP3 puan türlerinde alım yapılacağı öngörülmektedir.

Sağlık Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvuruların ne zaman ne nasıl yapılacağına dair remi bir açıklama yapılmamıştır. Fakat başvuruları ÖSYM resmi AİS internet sitesi üzerinden online olarak tercih işlemlerini tamamlayarak gerçekleşecektir. Alım ile ilgili detaylı bilgi için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Etiketler: Sağlık Bakanlığı İş İlanları, Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.