TÜBİTAK personel alımı başladı! KPSS şartı yok

TÜBİTAK personel alımı ilanı verdi. KPSS şartsız olarak duyurulan ilan Resmi Gazete üzerinden yayımlandı. 7 farklı kadroda 311 kişinin istihdam edileceği öğrenildi. Başvuru şartları belli oldu...
01 Aralık 2022 12:00 Personel İlanları
TÜBİTAK personel alımı başladı! KPSS şartı yok

01 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete üzerinden yayımlanmış olan devlet memuru alımı ilanına göre 7 farklı birimde olmak üzere 2 ilde 311 alım yapıyor. TÜBİTAK 7 farklı birimde olmak üzere 311 araştırmacı alımı yapıyor. Yani Kısmi Süreli Proje Personeli unvanı altında alım yapacak. KPSS şartsız alıma kimler başvuru yapacak? Unvan dağılımı nasıl olacak? Soruların hepsi haberimizde…

Araştırmacı Alımı Kontenjan Dağılımı

185 TÜBİTAK BİLGEM, 40 TÜBİTAK SAGE, 36 TÜBİTAK RUTE, 35 TÜBİTAK UZAY, 6 TÜBİTAK TÜSSİDE, 5 TÜBİTAK ULAKBİM, 4 TÜBİTAK MAM birimlerine araştırmacı alımı yapacak.

personel-2.jpg

Hangi İllere Alım Yapılıyor?

Devlet memuru alımı Ankara ve Kocaeli iline yapılacaktır.

Araştırmacı Alımı Başvuru Şartları Neler?

TÜBİTAK devlet memuru alımı ilanına başvuru yapacak adaylar için bazı şartlar aranmaktadır. Her ilanda olduğu gibi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamındaki şartlara uyum sağlamış olmak gerekiyor.

TÜBİTAK Birim Öğrenim Şartları

TBTK.ADAY.A.2022‐1.BİLGEM; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik‐Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği.

TBTK.ADAY.A.2022‐2.MAM.01; Elektrik‐Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği.

TBTK.ADAY.A.2022‐2.SAGE.01; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Elektrik‐Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği.

personel-5.jpg

TBTK.ADAY.A.2022‐2.UZAY.01; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri.

TBTK.ADAY.A.2022‐2.RUTE.01; Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik‐Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği.

TBTK.ADAY.A.2022‐2.TÜSSİDE.01; Endüstri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, İktisat veya Ekonomi.

TBTK.ADAY.A.2022‐2.ULAKBİM.01; Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği.

TÜBİTAK Devlet Memuru Alımı Başvuru Süreçleri

TÜBİTAK devlet memuru alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 01 Aralık 2022 ile 22 Aralık 2022 tarihleri arasında TÜBİTAK Kariyer üzerinden başvurularını yapabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.