TCDD'den yol bakım onarım işçisi alımı! Başvurular açıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü önemli bir haberle karşımıza çıktı. TCDD, eski hükümlüler için iş ilanı yayımladı. İŞKUR'dan açılan ilanda en az ortaöğrenim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği belirtildi.
12 Eylül 2022 10:00 İşkur İlanları
TCDD'den yol bakım onarım işçisi alımı! Başvurular açıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alımı için ilan verdi! TCDD tarafından yapılan duyuruya göre İstanbul - Haydarpaşa 131 Yol Bakım Şefliği'nde bir eski hükümlü istihdam edilecek. İlanla ilgili tüm merak edilen detaylar paylaşılırken; aynı zamanda başvuru şartları, istenilen belgeler ve sağlık şartları gibi ayrıntılar belli oldu.

TCDD personel alımı ilanını İŞKUR üzerinden duyurdu. Şu anda başvurular açılırken, adayların en az ortaöğretim mezunu olması gerektiği paylaşıldı. Öte yandan 18 - 36 yaş arası herkesin başvuruda bulunabileceği eklendi.

tcdd-2.jpg

TCDD personel alımı başvuru şartları

 1. İşgücü talebi ile ilgili tüm duyurular (aranan şartlar, evrak teslim tarihi/yeri, sözlü sınav tarihi/yeri, sözlü sınav sonucu) TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde yayımlanacaktır.
 2. İşgücü talebimiz İŞKUR’da 12.09.2022-16.09.2022 tarihleri arasında yayınlanacaktır.
 3. İŞKUR’da yayımlanacak işgücü talebimize başvuru yapacak adayların ortaöğretim mezunu olması gerekmektedir. Adayların ve ilan tarihi itibariyle yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde demiryolu hattı bakım onarımcısı (meslek kodu: 9312.01) olarak en az 6 ay çalışmış olması gerekmektedir.
 4. İlan tarihi itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması şarttır.
 5. Başvuru yapan eski hükümlü adayları aşağıda istenilen belgelerde belirtilen evraklarını TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına 22.09.2022 tarihinde teslim edeceklerdir. Eksik evrakla başvuran veya ilanda belirtilen şartları taşımayan adaylar hakkında tutanak düzenlenerek, başvurusunun kabul edilmediği İŞKUR’a bildirilecektir.
 6. Başvuru yapan eski hükümlü adaylardan evrak teslimi yapanların işgücü talebinin dört katından fazla olması durumunda sözlü sınava katılacaklar, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Hacı Bayram Mahallesi Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde noter huzurunda 27.09.2022 tarihinde kura çekimi ile belirlenecektir.
 7. Sözlü sınavı 04.10.2022 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.
 8. Başvuru yapan eski hükümlü adayların sözlü sınavında Sınav Kurulu üyelerince; özgüvenleri 10 puan, yazılı iletişimleri 10 puan, sözlü iletişimleri 10 puan ve gözlem-stresproblem çözme konularındaki yetenekleri 20 puan olmak üzere beceri alanında 50 puan üzerinden, Mesleki terim 1 soru 10 puan üzerinden, mesleki yapı malzemesi 1 soru 10 puan üzerinden ve mesleki konulardan 2 soru 15 şer puan üzerinden mesleki alanda 50 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Yapılan değerlendirme sonucunda sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puan ortalaması alınarak başarı puanı ve sıralaması belirlenecektir. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle talep edilen işçi sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.
 9. Başvuru yapacak adayların, başvuru yapmadan önce çalışacağı işyerini görmesi kendi açısından faydalı olacaktır.
 10. TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünü işyerleri tehlikeli ve çok tehlikeli işyeri kapsamında olması ve işin niteliği gereği ilan edilen işgücü talebine sadece erkek adaylar başvuru yapabilecektir.
 11. İşe başlatılacak Demiryolu hattı bakım onarımcıları 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.
 12. İşe başlayan Demiryolu hattı bakım onarımcılarının deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi fesh edilecektir.
 13. İşe başlayan Demiryolu hattı bakım onarımcısı en az 5 yıl çalışacak, bu süre içerisinde nakil isteyemeyecektir.
 14. İşe başlayan Demiryolu hattı bakım onarımcıları vardiyalı olarak 24 saat esasına göre gece gündüz çalıştırılabilecektir.
 15. Demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe başlayıp, 7 yıl içerisinde iş sözleşmesi 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin ikinci fıkrasına göre feshedilenler ile istifa suretiyle ayrılanlardan; görmüş oldukları eğitim, kurs, staj vb. eğitim programları süresince aldıkları ücret ile eğitim programına ait maliyetin güncel olarak hesap edilerek tutarının ½ si tazminat olarak geri alınacaktır.

tcdd-3-001.jpg

TCDD personel alımı başvuru tarihleri

TCDD'den gelen açıklamaya göre bugün itibarıyla başvurular açılırken, adayların 16 Eylül tarihine kadar başvuruda bulunabileceği eklendi. Demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak çalışmak üzere yalnızca eski hükümlü adayların değerlendirilmeye alınacağı ilanda, İŞKUR'dan başvuruların gönderileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.