RTÜK duyurdu! KPSS şartsız personel alımı yapılıyor

Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu personel alımı ilanı verdi. RTÜK, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden duyurdu... Alım yapılacak kadrolar belli oldu. Başvuru şartları hakkında bilgi paylaşıldı.
29 Kasım 2022 21:00 İşkur İlanları
RTÜK duyurdu! KPSS şartsız personel alımı yapılıyor

Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu temizlik personeli, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarında alım yapıyor. İŞKUR üzerinden başvurular açıldı.

Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bünyesin de istihdam edilmek üzere kamuya İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı ilanı verdi. Koruma ve güvenlik kadrosun da 1 ve temizlik kadrosun da ise 5 sürekli işçi alımı yapılacaktır. Başvurular da KPSS şartı aranmamaktadır. Yayınlanan ilana göre başvuru kılavuzu ve başvuru şartları haber detayımız da verilmiştir.

personel-8-001.jpg

RTÜK İŞKUR İşçi Alımı Başvuru Şartları

Temizlik görevlisi alımı başvuru şartları: En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapacağı ilan da ortaokul ve lise mezunlarının da başvuruları kabul edilecektir. Temizlik görevini sürekli ve düzenli yapmasına engel sağlık şartlarının uygun olması gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları: Silahlı özel güvenlik kartına sahip olunması gerekmektedir. En az lise veya dengi okullardan mezun olma şartı aranmaktadır. Konuşma kabiliyetinin fazla olması gerekmektedir. Erkekler de 175 cm kadınlar da ise 160 cm kısa olunmaması gerekmektedir.

RTÜK tarafından yapılacak güvenlik ve arşiv soruşturmasında olumlu sonuçlanılması gerekmektedir.

Her iki kadro için de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adaylar başvuru yapamayacaklardır. 18 ve

35 yaş aralığında olunması gerekmektedir. 35 yaşından büyük olan adaylar başvuru yapamayacaklardır.

Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması gerekmektedir. Emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak gereklidir.

personel-4.jpg

Sürekli İşçi Alımı Müracaat Tarihi Belli Oldu

RTÜK tarafından yayınlanan sürekli işçi alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını yalnızca İŞKUR resmi internet sitesinden veya Ankara İŞKUR üzerinden başvuru olarak yapacaklardır. Başvuru yapacak adaylar elektronik veya şahsen başvuru yapacaklardır. Farklı yollarla yapılan başvurular kamu dairesi tarafından kabul edilmeyecektir. Sürekli işçi alımı ilanına adaylar başvurularını 28 Kasım 2022 – 02 Aralık 2022 tarihleri arasında yapacaklardır. Geç yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İşe alınacak personeller başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra kura yöntemi ile belirlenecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.