TCDD 301 Kamu Personeli Alımı İçin İlana Çıktı! Başvurular 81 İlden Alınacak

TCDD 81 şehirden toplam 301 kamu personeli alımı için İŞKUR üzerinden ilan verdi. TCDD bünyesinde alınan personellerin 81 şehirde istihdamları sağlanacak.
22 Aralık 2021 13:16 İşkur İlanları
TCDD 301 Kamu Personeli Alımı İçin İlana Çıktı! Başvurular 81 İlden Alınacak

TCDD İŞKUR üzerinden personel alımı başvuruları 20 Aralık 2021 tarihinde başladı. Çeşitli branşlarda kamu personeli alımı yapılacak. Türkiye genelinde alınacak olan başvurular için çok sayıda vatandaşın istihdamı sağlanacak. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda bölge geneli ve şehir geneli ilanlar bulunuyor.

TCDD Başvuru Şartları Nelerdir?

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Sadece 18-35 yaş arası ve Sadece erkek adaylar başvuru yapacaktır.

3) Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

4) 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim, kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

5) İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

6) Kamu haklarında mahrum olmamak.

7) Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

Başvuru yapan adaylardan nihai listede yer alması durumunda aşağıda yer alan başvuru belgeleri istenecektir!

Nihai Listedeki Kaynakçı Adaylarından; “Çelik Kaynakçısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0010-3)” veya “Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi (12UY0053-3)” belgesi istenecektir. Nihai Listedeki Vinç Operatörü Adaylarından; C (M B1 B D1 C1 C F) sınıfı ve G sınıfı ehliyet istenecektir.

1) Öğrenim belgesi (Diploma fotokopisi)

2) Nüfus cüzdanı fotokopisi

3) TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı

4) Askerlik durum belgesi

5) KPSS Sonuç Belgesi

6) İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)

7) Başvuru Form

TCDD Başvuruları Nasıl Yapılacak?

TCDD ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden e-Devlet'e giriş yaparak arama yerine TCDD yazarak 24 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda başvuru yapabilecek. Her aday sadece bir iş ilanına başvuruda bulunabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.