Resmi Gazete'de yayımlandı! TCDD 7 ilde işçi alımı yapıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları işçi alımı yapıyor. TCDD'den gelen açıklamaya göre 7 ilde alımlar başladı. İŞKUR üzerinden başvurular açıldı. İllere göre kontenjan dağılımı belli oldu...
25 Kasım 2022 18:01 İşkur İlanları
Resmi Gazete'de yayımlandı! TCDD 7 ilde işçi alımı yapıyor

TCDD işçi alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre İstanbul, Tekirdağ, Kars, Elazığ, Diyarbakır, Bitlis ve Gaziantep illerinde alımlar açıldı.

TCDD Resmi Gazete’de yayınladığı başvuru kılavuzuna göre 7 ilde sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre; 8 tren teşkil işçi alımı yapılacaktır. İŞKUR üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları işçi alımı için İŞKUR üzerinden kılavuz yayınlandı ve başvuru şartları, illere göre kontenjanlar açıklandı.

Alım Yapılacak İller ve Kontenjanları

1 İstanbul, 1 Tekirdağ, 1 Kars, 2 Elazığ, 1 Diyarbakır, 1 Bitlis ve 1 Gaziantep şehirlerinde kontenjan açılmıştır.

tcdd.jpg

Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İlan tarihi itibariyle 35 yaşını tamamlamış adaylar başvuru yapacaklardır.

Türk uyruklu vatandaşlar başvuru yapacaklardır.

En az önlisans mezunu adaylar başvuru yapacaklardır.

Yapılacak olan unvanlara göre sadece erkek adayların başvuruları alınacaktır.

Vardiyalı çalışma sistemine uygunluk sağlanması önemlidir. (24 saat gece-24 saat gündüz).

İşe alınacak olan kamu personeli en az 5 yıl kurum bünyesinde çalışacaklardır.

Sözleşmeli Alımda Aranan Öğrenim Şartı!

Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik, Makine, Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Teknolojisi, Demiryolu Araçları, Mekatronik, Mekatronik Teknolojisi bölümlerinden herhangi birinden en az önlisans düzeyin de mezun olması gereklidir.

tcdd-2.jpg

Sözleşmeli Sürekli İşçi Alımı Müracaat Belgeleri

Adli sicil kaydı.

Mezuniyet belgesi veya önlisans diploması.

Askerlik durum belgesi.

KPSS sonuç belgesi.

SGK hizmet döküm raporu.

Tam teşekküllü bir hastane de uyarıcı madde testi yapılması ve kuruma teslim edilmesi gerekmektedir.

TCDD Başvuruları Nasıl Yapılacak?

TCDD kamu kurumu tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana başvurular yine İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Sözleşmeli sürekli işçi adayları başvurularını 28 Kasım 2022 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Kamu personeli adayları İŞKUR üzerinden başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgeleri TCDD internet sitesinde yayınlanan tarihler arasında TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Belgeler sadece posta veya şahsen kabul edilecektir. İŞKUR üzerinden başvuru yapan adaylar, evrak teslimlerini TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Hacı Bayram Mahallesi Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine yapacaklardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.