Milli Savunma Bakanlığı en az ilkokul mezunu personel alımı yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı resmen açıkladı... 1098 personel alımı için duyuru yapıldı. En az ilkokul mezunu olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği ilanla ilgili tüm ayrıntılar belli oldu.
21 Kasım 2022 12:00 İşkur İlanları
Milli Savunma Bakanlığı en az ilkokul mezunu personel alımı yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı yapıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla gerçekleştirilecek olan alımlarda 1098 kişi işe alınacak. Başvuru şartları açıklandı.

İŞKUR resmi internet sayfasında yayınlanan ilanlara göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere 1098 kadrolu işçi alınacaktır. Adayların en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Personeller daimi kadroda görev yapacaklardır. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için başvuru süresi ve şekli

Adaylar başvurularını 25 Kasım 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden elektronik olarak, hizmet noktalarından şahsen ve Alo 170 hattını arayarak telefonla yapacaklardır.

Adaylar için kura çekimi 8 Aralık 2022 tarihinde saat 10:30’da Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA adresinde yapılacaktır.

msb.jpg

Milli Savunma Bakanlığı hangi kadroda kaç personel alıyor?

2 Dizel Motorları Yakıt Pompası Ve Enjektör Ayarcısı, 10 İnşaat Boyacısı/Boyacı, 30 Armadör İşçisi, 1 Soğutmacı Ve Havalandırmacı (İklimlendirme)(Soğutma Isıtma Sistemleri Bakım-Onarımcısı), 7 Ağır Silah Bakım Onarımcısı, 4 Şoför-Yük Taşıma, 1 Anahtarcı (Çilingir), 1 Doğal Gaz Tesisat Teknisyeni, 1 Taşlama Tezgâh İşçisi, 4 Dökümcü (Metal), 3 Taşlama Tezgâh İşçisi, 25 Aşçı, 69 Elektrikçi (Genel), 12 İnşaat Ustası, 63 Tekne Montaj İşçisi, 27 Temizlik Görevlisi, 17 Terzi, 3 İskele Kurulum Elemanı-İnşaat (Metal-Ahşap), 3 İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı, 1 Teknik Ressam, 40 Elektronik Teknisyeni, 14 İş Makineleri Operatörü, 62 Tesviyeci, 12 Bahçıvan, 1 Fayans Seramik Ve Karo Döşemecisi,

12 Fiberglasçı, 2 Elektrikçi (Genel)(Bobinajcı-Elektrik (Bobinaj Sarma Operatörü)), 2 Marangoz(Gemi Marangozu), 16 Tornacı (Torna Tezgahı Operatörü), 4 Gemici, 23 İnşaat Boyacısı/Boyacı(Boyacı (Çelik İnşaat Ve Gemi)), 47 Metal Sac İşleme İşçisi, 10 Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor), 1 Brülör Bakım Ve Onarımcısı, 32 Gemi İzolasyoncusu, 1 Bulaşıkçı (Stevard), 1 Yapı Yalıtımcısı(Isı Yalıtımcısı/İzolasyoncu (Sanayi Tipi Kazan-Boru)), 3 Çarkçıbaşı (Gemi), 5 Sıhhi Tesisatçı, 9 Hidrolik Pnömatikçi, 2 Kalorifer Tesisatçısı, 6 Diğer Motorlu Araç Tamirci Makinistleri, 1 Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, 10 Kaynak Teknisyeni, 16 Frezeci (Freze Tezgah İşçisi), 20 Motor İmalat Bakım ve Onarım İşçisi,

106 Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), 1 Diğer Polisajcılar Ve Alet Bileyicileri (Elle), 10 Genel Servis İşçisi (gemi), 72 Diğer Sıhhi Tesisat İşçileri Ve Boru Tesisatçıları, 7 Uçak Elektroniği Teknisyeni, 5 Genel Servis İşçisi (gemi), 4 Genel Alan Temizleme Görevlisi/Meydancı, 8 Oto Bakım Onarımcısı (Oto Mekanikeri), 2 Kızakçı (Gemi), 5 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, 3 Kompresörcü (Gemi), 14 Uçak Elektroniği Teknisyeni, 9 Genel Alan Temizleme Görevlisi/Meydancı, 46 Diğer Tahmil-Tahliye Ve İlgili Yük Taşıma İşçileri, 22 Uçak Gövde Motor Teknisyeni, 6 Otomotiv Boya Ustası, 1 Konfeksiyon Makineleri Tamircisi, 5 Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı, 2 Gemi İdarecisi (Güverte Kaptanı),

2 Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı, 5 Otomotiv Elektrikçisi, 12 Uçak Motorları Bakım-Onarım Teknisyeni, 1 Oto Bakım Onarımcısı (Oto Mekanikeri)(Otomotiv Ön Düzen Ve Balans Ayarcısı), 1 Yüksek Gerilim Trafo Montaj İşçisi, 27 Elektrikçi (Genel)(Elektrikçi-Uçak), 3 Plastik Doğramacı /PVC Doğrama-İmalat Ve Montajcısı, 4 Raspacı (Gemi), 2 Malzeme Takip Ve Dağıtım İşçisi, 4 Fırıncı Ustası-Unlu Mamuller(Pişirici (Ekmek)), 1 Radyatör Tamircisi (Motorlu Taşıt), 14 Plastik Mamuller İmal İşçisi, 2 Sıcak Demirci, 26 Marangoz,

1 Mobilya Döşeme İşçisi, 1 Otomotiv Kaporta Ustası, 1 Oto Camcısı, 2 Saraç, 1 Kimya Teknolojisi Teknisyeni, 4 Makine Montaj ve Bakım Onarımcısı, 4 Tır-Çekici Şoförü, 1 Metal Yüzey Kaplamacı, 14 Otomotiv Boya Onarımcısı, 1 Uçak Elektrik Ve Elektronik Teknikeri alınacaktır.

msb-2.jpg

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

En az ilkokul mezunu olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve ilan tarihi itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik’in 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

Başvuru ekranı.

Tüm ilanlar için tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.