Milli Eğitim Bakanlığı'ndan KPSS şartsız temizlik personeli alımı

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı yapıyor. MEB'den gelen açıklamaya göre temizlik personeli istihdam edilecek. Başvuruda bulunacak olan adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Başvuru şartları resmen açıklandı.
25 Kasım 2022 17:00 İşkur İlanları
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan KPSS şartsız temizlik personeli alımı

Milli Eğitim Bakanlığı temizlik personeli alımı yapıyor. KPSS şartsız başvuruda bulunabileceğiniz ilan İŞKUR üzerinden vatandaşlara duyuruldu.

İŞKUR iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Yayınlanan kpss’siz kamu personeli alımı ilanına göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine bağlı Kayseri şehrinin Develi ilçesin de Develi Öğretme Evi Akşam ve Sanat Okulu’nda ki personel eksikliğinden kaynaklı 2 temizlik görevlisi- kat temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Kamu kurumun İŞKUR üzerinden yayınladığı iş ilanına göre başvurular da kpss şartı istenmemektedir.

temizlik-2.jpg

MEB Temizlik Görevlisi Başvuru Şartları!

Farklı etnik kökene sahip olanlar yayınlanan ilana başvuru yapamayacaktır. Sadece Türk uyruklu vatandaşların başvuruları geçerli olacaktır.

Temizlik görevlisi unvanında en az 6 ay deneyim sahibi olunması gerekmektedir.

Başvuru da MEB onaylı en az 56 saatlik “Kat Hizmetleri Personeli Geliştirme ve Uyum Eğitimi” kursu belgesi adaylardan istenmektedir.

Yine adaylardan MEB onaylı en az 8 saatlik “Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi” kurs bitirme belgesi almış olmaları istenmektedir.

İşe alınacak temizlik görevlisine 2 aylık sözleşmeli deneme süresi uygulaması uygulanacaktır.

İşe alınacak personeli çalışma saatleri kurum tarafından vardiyalı çalışma sistemine göre ayarlanacak olup; başvuru yapacak olan adayların vardiyalı çalışma sistemine uygunluk sağlaması gerekmektedir.

Yayınlanan İŞKUR işçi alımı ilanına göre en az ilkokul mezunu adaylar, en fazla ise mezunu adaylar ilana başvuru yapabileceklerdir.

Kadın ve erkek personellerin başvuru yapacağını ilan da en az 18 yaşında olma şartı aranmaktadır. Üst yaş sınırı aranmamaktadır.

temizlik.jpg

Temizlik Görevlisi Alımında Önce Mülakat Sonra Kura!

Kamu kurumu tarafından yayınlanan başvuru kılavuzuna göre personel adaylarının başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra sözlü mülakat yapılacaktır. Başvuruların fazla olması halinde ise kura işlemi yapılacaktır. Mülakat ve kura işlemleri Kamu kurumunun resmi internet sitesi üzerinde yayınlanacaktır.

Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Yeri ve Tarihi Nedir?

İŞKUR üzerinden yayınlanan bu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular bugün (25.11.2022) başlamıştır. Başvuru yapacak memur adaylarının başvurularını 29 Kasım 2022 tarihine kadar tamamlamış olması istenmektedir. Geç yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği duyuruldu. İlan da istenilen şartları taşıyan adaylar yukarı da belirtilen tarihler arasında İŞKUR web sitesi üzerinden elektronik başvuru veya ALO170 hattı üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuru sadece bu belirtilen yöntemlerle alınacak olup, farklı yöntemlerle yapılan başvurular kurum tarafından yine geçersiz sayılacaktır. İŞKUR iş ilan numarası: 00007180182.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.