Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 50 bin güvenlik görevlisi alımı

Milli Eğitim Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı ilanı verdi. Toplamda 50 bin kişinin istihdam edileceği İŞKUR TYP ilanı için başvuru şartları belli oldu. Başvuruların açılacağı tarih paylaşılırken, sürece ilişkin tüm merak edilen detaylar öğrenildi.
24 Eylül 2022 18:00 İşkur İlanları
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 50 bin güvenlik görevlisi alımı

MEB güvenlik görevlisi alımlarını çok yakında başlatacak. İŞKUR üzerinden açılacak olan ilanın başvuru şartları resmen duyuruldu. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı 50.000 İŞKUR TYP ile güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Her ne kadar temizlik personeli alımları yapsa da İŞKUR TYP son personel alımı ilanlarına göre 562000resmi güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Bakanlığın bünyesinde personel alımı yoluna gitmesi bekleniyor. Milli Eğitim tüm okullar için 50000 güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2020-2023 öğretim yılı için tüm okullara güvenlik görevlisi alımı için duyuruda bulunduğu yüz binlerce aday MEB okullar için güvenlik görevlisi alımları bekliyor. Salgın döneminde 2 yıl boyunca alınmayan TYP güvenlikçi alımları ekim ayı itibariyle başlayacak.

guveve.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı 60000 güvenlik görevlisi alımı için başvuru atamaları 5 Eylül'de gerçekleştirdi. Yüz binlerce bekle diye güvenlik görevlisi alımı için TYP ilanlarının ekim ayı itibarıyla açıklanacağı bekleniyor.

Güvenlik Görevlisi Alım Başvuru Şartları;

Askerlikle ilişiği bulunmamak en az lise ve dengi mezunu olmak, son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 2020 yılı KPSS P3 P93 P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Erkek adayların en az bir 70 boyunda olması kadın adaylar ise en az bir 60 boyunda olması gerekmektedir, görevini yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

gusvs.jpg

TYP Personel Alımı Başvuru Şekli;

İŞKUR TYP Milli Eğitim Bakanlığı okula güvenlik görevlisi alımı için başvuru ekranı hemen henüz açıklanmamış olup ekim ayı itibariyle açılacağı belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.