İstanbul Beylikdüzü Belediyesi En Düşük 5.410₺ Maaşla Zabıta Memuru Alımı

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı bünyesinde boş bulunan kadrolarda istihdam etmek üzere kadın erkek zabıta memuru alımı yapacaktır. Son başvuru tarihi 15 Ekim
04 Ekim 2021 08:41 İşkur İlanları
İstanbul Beylikdüzü Belediyesi En Düşük 5.410₺ Maaşla Zabıta Memuru Alımı

İstanbul Beylikdüzü Belediyesi İŞKUR üzerinden KPSS'den en az 75 puan şartıyla 2 kadın 8 erkek zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Zabıta memuru alımı için şartlar haberimizin detaylarında...


Genel Başvuru Şartları

1) Türk vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

4) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

6) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

7) B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

8) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafında yapılacaktır.

Şartları sağlayan ve sınava girmek isteyen adaylar, https://www.beylikduzu.istanbul/ adresinden başvuru formu, nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesi (e-Devlet üzerinden alınanlar kabul edilecektir.), erkek adaylar için askerlik ilişiği olmadığına dair belge, KPSS sınav sonuç belgesi, sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adeti forma yapıştırılacak), görevini devamlı yapmasına engel bulunmadığına dair belgeleri ile birlikte başvuru yapabilecek.

zabita.png

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar uygulamalı ve yazılı sınava katılmak için 11 Ekim ve 15 Ekim tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde istenilen belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Büyükşehir Mahallesi Enver Adakan Caddesi No: 2 Beylikdüzü-İSTANBUL adresindeki Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacak olup posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruların değerlendirilmesi

Adayların KPSS puanına göre sıralama yapılarak en yüksek puandan başlamak boş kadroların 5 katı kadar yazılı ve uygulamalı sınava çağırılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 25.10.2021 tarihinde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı internet sitesinde (https://www.beylikduzu.istanbul) ilan edilecektir. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan veya mazereti olmayan adaylar haklarını kaybedecektir.

Sınan Yeri ve Konuları

Zabıta Memuru kadroları için yapılacak yazılı sınav 08.11.2021 tarihinde saat: 10.00’da Beylikdüzü Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (Trakya Salonu) Cumhuriyet Mahallesi Çandarlı Sokak Atatürk Bulvarı No: 28 34520 Beylikdüzü-İstanbul adresinde, uygulamalı sınav ise 09.11.2021 tarihinde saat: 10.00’da Beylikdüzü Belediye Başkanlığı Aydın ÖRS Spor Salonu Barış Mahallesi Eğitim Vadisi Bulvarı No: 30 (Vira İstanbul Evleri Karşısı) Beylikdüzü-İSTANBUL adresinde gerçekleştirilecektir.

Yazılı sınav:

1) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat konularını kapsar.

Uygulamalı sınav, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.