İŞKUR MEK personel alımı! 12 bin TL maaş imkanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Mesleki Eğitim Kursları kapsamında çok sayıda personel alımı gerçekleştiriyor. İŞKUR'un yaptığı açıklamaya göre işe alınan kişiler 12 bin TL maaş imkanından yararlanacak. Başvuru şartları belli oldu.
29 Ekim 2022 17:00 İşkur İlanları
İŞKUR MEK personel alımı! 12 bin TL maaş imkanı

İŞKUR MEK personel alımları başladı. Başvuru şartları ve müracaat sürecine ilişkin tüm ayrıntılar belli oldu. Başvuru tarihleri öğrenildi.

Mesleki eğitim kursları tek unvan da personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan personel ilanlarına göre mesleki eğitim kursları iki farklı ilanda kurumsal kaynak planlama uzmanı yapacağını duyurdu. Kamu personeli alımı için detaylar aşağıda verilmiştir.

mek2.jpg

İŞKUR MEK Memur Alımı İçin Başvuru Şartları

Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmak.

Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyor olanlar İŞKUR'A katılamaz.

Durumları kursu takibe elverişli olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engelleyebilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs veya programdan yararlandırılmaz

İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemesi kesilmez
Kurslardan mezun olan kişiler aynı meslekte olmak kaydıyla İşbaşı Eğitim Programlarına devam edebilirler. Bu durumda, Kurs ve İşbaşı Eğitim (staj) Programlarının toplam süresi fiili olarak yüz altmış günü geçemez. İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneği kesilir.

mek3.jpg

İŞKUR MEK Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli

Başvurular İŞKUR resim internet sayfası üzerinden mesleki eğitim kursları aranarak yapılacaktır. Başvurular 2 Kasım 2022 tarihinde başlamış olup 7 Kasım 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular sadece elektronik ortamda İŞKUR üzerinden alınacak olup, farklı yollarla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilemeyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.