İŞKUR açıkladı! 16 şehirde işçi alımları başladı

Türkiye İş Kurumu duyurdu! İş arayan vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Yapılan açıklamaya göre 16 ilde işçi alımları başladı. Başvuru şartları belli oldu.
22 Ekim 2022 18:00 İşkur İlanları
İŞKUR açıkladı! 16 şehirde işçi alımları başladı

İŞKUR, 16 ilde işçi alımları için ilan yayımladı. Başvuru şartları ve müracaat sürecine ilişkin tüm merak edilen ayrıntılar paylaşıldı. İşte detaylar...

Türkiye İş Kurumu kamu işçi alımı 16 İl listesi yayınlandı. İŞKUR iş ilanları personel alımı online başvuru ekranı sayfa sonunda verildi. İşbaşı eğitim programlar kapsamında eğitim görenler kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmeleri daha kolay olmaktadır.

16 İl Listesi;

Ankara, Çorum, İstanbul, Manisa, Sinop, Çankırı, Zonguldak, Tokat, Gaziantep, Eskişehir, Aydın, Yalova, Samsun, İzmir, Ordu ve Kocaeli şehirleri alım yapacak.

iskur2.jpg

İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi;

Program günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanabilmektedir. Program süresi bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerleri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 aydır. Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için işbaşı eğitim programlarının süresi en fazla 9 ay olarak uygulanmaktadır.

Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme modüllerinin veya üniversite eğitim modüllerinin asgari sürelerinden az olmamak kaydıyla program düzenlenmektedir. Program günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saat ve günlük 240 günü geçmeyecek şekilde planlanabilmektedir.

iss.jpg

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler;

İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara, programa fiilen katıldıkları gün üzerinden; İş arayan statüsündeki katılımcılara günlük 211,55 TL, öğrencilere 158,66 TL, işsizlik ödeneği alanlara günlük 105,78 TL. Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 232,71 TL cep harçlığı ödenmektedir. Genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurum tarafından program süresince karşılanmaktadır.

İŞKUR İEP kamu işçi alımı başvuru ekranı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.