Devlet Su İşleri KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak. İşte Başvuru Tarihi!

Devlet Su İşleri (DSİ), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacaktır. Başvuru Tarihi...
29 Ekim 2021 14:23 İşkur İlanları
Devlet Su İşleri KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak. İşte Başvuru Tarihi!

Devlet Su İşleri (DSİ), KPSS şartsız 35 yaş sınırlı personel alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinde alınacaktır. Su Arıza İşçisi kadrosunda istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 1. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
 2. İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
 3. Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
 4. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
 5. Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, KADİRLİ KARAPINAR GRUP KÖYLERİ İÇME SUYU BİRLİĞİNDE adaylara duyurulur.
 6. Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, KADİRLİ KARAPINAR GRUP KÖYLERİ İÇME SUYU BİRLİĞİNDE duyurulacaktır.
 7. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar
 8. 10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.
 9. Başvuru yapacak adayların B sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir.
 10. En az 1 yıllık iş deneyimine sahip olması gerekmektedir.
 11. Başvuru yapan adayların Osmaniye ili Kadirli ilçesinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacaktır?

Başvurular 01.11.2021 tarihine kadar İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar, İŞKUR, "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak 00006371494 ilan numarası ile başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.