Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu: KPSS şartsız 23 şehirde işçi alımı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre bakanlık 23 farklı şehirde toplamda 1.194 işçi istihdamı sağlayacak. Adaylardan KPSS şartı istenmeyecek.
15 Ekim 2022 17:00 İşkur İlanları
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu: KPSS şartsız 23 şehirde işçi alımı!

İŞKUR'da yayınlanan ilana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 18-45 yaş arası toplamda 1.194 işçi alımı yapacak. Başvuru şartları resmen açıklandı. İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Ekim 2022 tarihi itibariyle yeni bir iş ilanı yayınladı. Bakanlığın yaptığı duyuruya göre 23 il genelinde huzurevlerinde görevlendirilmek üzere çok sayıda personel alınacağı belirtildi. Yayınlanan ilanda yer verilen bilgiye göre Türkiye geneli birçok ilde işçi alımları yapılacağı görüldü.

Personel alımlarında KPSS şartı aranmayacak olup bay bayan tüm adaylar bu ilana başvuru sağlayabilecektir. Alımlar 18-45 yaş aralığındaki adaylar arasından yapılacaktır. Personel alımları TYP kapsamında yapılacaktır. TYP kapsamında kamuya yapılan personel ve işçi alımları kura çekimi sonucuna göre belirlenir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yayımladığı resmi duyuru ile alakalı diğer detaylar aşağıda verilmiştir. İşte detayalar…

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP personel alımı başvuru şartları şu şekilde:

Vatandaşı olmak,

İşsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Öğrenci olmamak (açık öğretim hariç),

Emekli ve malul aylığı almamak,

Adres kayıt sistemine göre (aks) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. mevzuat gereği; 27/9/2017 tarihinden itibaren TYP’lerden 9 ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olanlar azami süresi tamamlanmış olduğundan TYP’den tekrar yararlanamayacaktır.

sosyal2.jpgsosyal3.jpg

PERSONEL ALIMI YAPILACAK İLLERİN LİSTESİ

İşçi allımı yapılan illerin listesi şu şekilde:

BAŞVURU ŞEKLİ

Bu ilana başvurular ,internet üzerinden ve telefondan yapılabiliyor. Telefondan başvuru yapmak isteyenler 170’i arayarak müracaatını yapabilecek. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyenlerin ise aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir:

Başvuru Linki: https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıda verilen linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ ARAYAN yazan kısımdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda üst menüde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın. Sonra açılan menüde İŞ ARAYAN kısmına, daha sonra Toplum Yararına Programlar kısmına giderek başvuru ekranına gidebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.