Kamu Kurumlarına Yeni Yılda 58 Bin 400 Personel Alımı Yapılacak

2021 yılının gelmesiyle birlikte kamu kurumlarına 58 bin 400 personel alımı yapılacak? Hangi kurumlar alım yapacak? Başvuru şartları ne olacak? Başvuru tarihleri ne zaman? Haberimizin detayında...
28 Kasım 2021 14:40 Güncel Haberler
Kamu Kurumlarına Yeni Yılda 58 Bin 400 Personel Alımı Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yeni Yılda 6 bin Personel Alımı Yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni yılda kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 6 bin personel alımı yapacağını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 24 TV programında soruları yanıtladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: "6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. 6 bin personelin 1500’ü ASDEP’li olacak. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak. Süreç başladı. 2022’nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık: Süreç başladı. 2022'nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz.' ifadelerini kullandı. Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığı personel alımı detayları için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı Yeni Yılda 12 Bin 400 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı, yeni yılsa kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 12 bin 400 personel alımı yapacağını açıkladı. Hangi alanlarda alım yapılacağını ve alım tarihleri henüz açıklanmadı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte kamuoyuna duyurulacağını açıkladı. Sitemizi takipte kalın. Adalet Bakanlığı personel alımı detayları için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Yeni Yılda 30 Bin Sağlık Personeli 10 Bin Daimi İşçi Alımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı:'' KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat olmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve kura ile de 10 bin sürekli işçi alımı yapılacak." dedi. Hangi kadrolarda personel yapılacağı açıklanmamış olup, açıklanınca haberimizde yerini alacaktır. Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.