Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yeni Yılın Gelmesiyle 6 Bin kamu Personeli Alımı Yapacaklarını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: yeni yılsa 6 bin personel alımı yapılacak! Detaylar haberimizde...
24 Kasım 2021 14:04 Güncel Haberler
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 24 TV programında soruları yanıtladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: "6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. 6 bin personelin 1500’ü ASDEP’li olacak. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak. Süreç başladı. 2022’nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık: Süreç başladı. 2022'nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan en son ilana göre başvuru şartları aşağıda verilmiş. 6 bin personel alımı ile ilgili başvuru şartları henüz belli olmamıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 6 bin personel alımı başvuru şartları açıklandığında haberimizde yerini alacaktır.

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

2) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

3) Kamu haklarından mahrum olmamak.

4) Yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

5) Lisans düzeyinde bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

7) Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

8) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıl, üç katını geçmeyecekler için en az 5 yıl, ücret tavanı 4 (dört) katını geçmeyecekler için en az 8yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

9) Lisans düzeyinde fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

10) KPSS-2020 veya KPSS-2021 P3 puan türüne sahip olmak.

Maaş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından net personellere verilecek olan net bir maaş tutarı açıklanmamış olup yeni yılın gelmesiyle, yeni belirlenecek olan tutarlar açıkladığı taktirde haberimizde yerini alacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.