Eğitim Sendikalarının Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Ortak Talebi Açıklandı!

Eğitim sendikaları, taleplerini bildirmek üzere bir araya geldi. Toplamda 13 eğitim sendikası, yaptıkları basın açıklaması ile birlikte uzman öğretmenlik sınavının iptalini istedi. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklentiler açıklandı. Öte yandan Bakan Mahmut Özer'den de randevu talep ettiler.
15 Kasım 2022 18:24 Güncel Haberler
Eğitim Sendikalarının Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Ortak Talebi Açıklandı!

Eğitim sendikaları, bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den görüşmek için randevu talep ettiler. Bakanlıktan nasıl bir yanıt geleceği merak ediliyor. Öğretmenlerde uzmanlık sınavının iptali için yapılan başvuru kabul edilecek mi?

Eğitim alanında örgütlü 13 sendika, Öğretmen Meslek Kanunu’nun (ÖMK) geri çekilmesi ve 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan kariyer sınavının iptali için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den randevu talep etti..

Eğitim İş'ten yapılan açıklamaya göre;

Eğitim-İş olarak, 13 katılımcı sendika ile beraber; Öğretmenlik meslek kanunun geri çekilerek kapsamlı ve bütüncül yeni bir meslek kanunu hazırlanması ve 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak kariyer basamakları sınavının iptali için görüşlerimizi iletmek üzere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den randevu talebinde bulunduk.

Eğitim-İş, EğitimSen, Teç-Sen, Hürriyetçi Eğitim-Sen, Anadolu Eğitim-Sen, Özgür Eğitim-Sen, Töb-Sen, Eğitim Söz-Sen, Eğitim Hak-Sen, Eşit Haklar Sendikası, Eğitimde Birlik-Sen, İdeal Eğitim-Sen, Engelsiz

Eğitim-Sen imzasıyla 16 Kasım Çarşamba günü için ortak randevu talebi, sendikaların MYK üyeleri tarafından Bakanlığa elden teslim edildi. Ayrıca yine 13 sendikanın imzasıyla, ÖMK’nın iptali için, yasanın yarattığı tahribat ve itirazlarımızı içeren dilekçemiz de yarın Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’na sunulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.