Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Mülakatsız 30 Bin Sağlık Personeli ve 10 Bin İşçi Alımı Yapılacak! İşte Detaylar...

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısın da Bakan Koca sözleşmeli sağlık personeli ataması, işçi alımı ve tıpta uzmanlık giriş sınavı hakkında açıklamalar yaptı. Detaylar haberimizde...
26 Kasım 2021 10:01 Güncel Haberler
Sağlık Bakanı Koca Açıkladı:  Mülakatsız 30 Bin Sağlık Personeli ve 10 Bin İşçi Alımı Yapılacak! İşte Detaylar...

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısın da Bakan Koca sözleşmeli sağlık personeli ataması, işçi alımı ve tıpta uzmanlık giriş sınavı hakkında açıklamalar yaptı.

Mülakatsız Atama Yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı:'' KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat olmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve kura ile de 10 bin sürekli işçi alımı yapılacak." dedi.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

Bakan Koca: ''Dershanelerdeki küçük nüanslar ile farklılık oluşturulmasının önüne geçilmesi kanaatindeyim ve bu yüzden çekirdek müfredattan sorular sorulması, okul puanı ve yaptığı hizmet esas alınarak bir hizmet puanının da buna ilave edilmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi

saglik1.jpg

Atamalar ne Zaman Yapılacak?

Yapılan açıklamalarda atamaların ne zaman yapılacağına dair bir tarih verilmedi. Atama tarihleri açıklandığında haberimizde yer vereceğiz.

Turkovac Acil Kullanım Onayı

Bakan Koca: (Turkovac) Sabah Acil Kullanım Onayı'na başvurduğumuzu söylemiştim. Yeni bir müjdeyi vermek istiyorum, özellikle proje çalışmalarını tamamladığımız 50 bin metrekare büyüklüğündeki aşı üretim merkezimizin ihalesini yapacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.