Eğitimde Bu Hafta Neler Yapıldı?

Eğitimde bu hafta yapılan yeniklikler ve açıklananalar nelerdir? Haberimizin detayında...
13 Kasım 2021 11:44 Güncel Haberler
Eğitimde Bu Hafta Neler Yapıldı?

EĞİTİMDE BU HAFTA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''Öğretmenim için Bir Fidan Kampanyası 1000 Fidanlık Bağış.'' Türkiye ile Macaristan arasında eğitim alanında İş Birliği Protokolü imzalandı. Bakan Özer, öğretmen ve öğrenciler için ara tatil mesajı yayımladı. Açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi öğrencilerinin sınavları online yapılacak. Açık öğretim liselerinde 18 yaş üstü öğrencilerin mezuniyet için 8 dönem şartı kaldırıldı. Başkent'te 1.5 milyar liralık ilave yatırım ile yeni 70 okul yapılacaktır.

Açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi öğrencilerinin sınavları online

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in imzasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıya göre, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren açık öğretim okullarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının online yapılmasına karar verildi. Birinci dönem sınavları için karar açıklanırken ikinci dönem sınavları için bir karar açıklanmadı. Sınavlar, 4 Aralık 2021 saat 09.30'dan 10 Aralık 2021 saat 23.59'a kadar online olarak yapılacaktır. Detaylar için tıklayınız.

Açık öğretim liselerinde 18 yaş üstü öğrencilerin mezuniyet için 8 dönem şartı kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilişkin açıklamada bulundu. Özer: "18 yaş ve üstü açık öğretim okulları öğrencilerinin yarım kalan eğitimlerini tamamlayarak bir üst öğrenime devam edebilmeleri ve istihdama daha kısa sürede katılabilmelere imkan sağlamak için yeni bir düzenleme yaptık. Açık lise öğrencilerimizin mezun olabilmeleri için 8 dönem şartı vardı. Yeni düzenlemeyle bunu 5 döneme indiriyoruz. Böylece 18 yaş ve üstü açık öğretim lisesi öğrencilerimiz, 2 yılda okullarını bitirebilecek." ifadelerini kullandı. Detaylar için tıklayınız.

Başkent'te 1.5 milyar liralık ilave yatırım ile yeni 70 okul projesi

Bakan Özer: "Bu kaynaklarla başkentte 70 yeni okul, 2 özel eğitim kampüsü, 2 bilim ve sanat merkezi, 1 rehberlik ve araştırma merkezi daha yapılacak. Ayrıca merkez ve ilçelerdeki tüm okulların onarım işleri tamamlanacak." dedi. Detaylar için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.