Öğretmen Atama Sayıları Artacak Mı? 70 Okuldan 35'i Anasınıfı... Bakan Özer Açıkladı: 2021 Yılı Sonuna Kadar 70 Yeni Okul!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu kez de başkentte. Ankara'ya 2021 yılı sonuna kadar 70 yeni okul ve 2 özel eğitim kampüsünün de yapımını içeren 1,5 milyar liralık ilave yatırım bütçesi ayrıldığını bildirdi. Yeni okulların açılmasıyla öğretmen atama sayıları artacak mı? Haberimizin detayında...
09 Kasım 2021 16:16 Güncel Haberler
Öğretmen Atama Sayıları Artacak Mı? 70 Okuldan 35'i Anasınıfı... Bakan Özer Açıkladı: 2021 Yılı Sonuna Kadar 70 Yeni Okul!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara milletvekilleri, ilçe kaymakamları, Bakanlık bürokratları, il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla il eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Nüfus yoğunluğu açısından Türkiye'de en çok öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanının bulunduğu iller arasında yer alan başkentteki eğitim durumu toplantının gündemini oluşturdu.

70 Yeni Okul 2 Özel Eğitim Kampüsü

Bakan Özer: "Bu kaynaklarla başkentte 70 yeni okul, 2 özel eğitim kampüsü, 2 bilim ve sanat merkezi, 1 rehberlik ve araştırma merkezi daha yapılacak. Ayrıca merkez ve ilçelerdeki tüm okulların onarım işleri tamamlanacak." dedi.

Bakan Özer: "Ankara'mızda 70 yeni okulu hizmete alacağız inşallah. Bu 70 okulun 35'i anaokulu olacak. Biliyorsunuz, Millî Eğitim Bakanlığı olarak öncelikli alanlarımızdan birini okul öncesi eğitime erişimi artırmak olarak belirlemiş ve bu anlamda İstanbul'da ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştık. Ankara'da da mütevazı bir başlangıç yapıyoruz." dedi.

Bakan Özer: "Ek bütçemizle 21 ilkokul, 14 de ortaokul yapacağız. Aynı zamanda bu 70 okulumuza ilave olarak 2 de özel eğitim kampüsünü Ankara'mıza kazandıracağız. O özel eğitim kampüsleri özel eğitim anaokulu, özel eğitim uygulama okulu ile 1, 2 ve 3. kademe ve özel eğitim meslek okulunu içerecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Özer: "Toplantımızda Ankara'mızda devam eden 2 milyar liralık eğitim yatırımına bugün itibariyle yaklaşık 1,5 milyar liralık bir kaynağı daha ilave etmiş bulunuyoruz. 2021 yılı içinde toplam 3,5 milyarlık yatırımla Ankara'mızda eğitimin kalitesinin artırma, öğrencilerimizin okullara daha kolay erişebilmesi ve derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltmayla ilgili ciddi bir hamleyi bugün itibarıyla başlatmış bulunuyoruz. 2022 yılı içinde de yeni yatırımlarla Ankara'mızın eğitimle ilgili tüm alt yapı problemlerini çözmüş olacağız. Ankara'mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Yeni Yapılan Okullar Öğretmen Atama Sayısını Nasıl Etkileyecek?

Bakan Özeri yaptığı açıklamalarla önce İstanbul'da şimdide başkent Ankara'da yeni projeler ile birlikte okullarda ki yoğunluğu azaltmayı hedefliyor. Yapılan çalışmaların sonucunu 2021 yılı bitmeden göreceğimizi hedefliyor. Açılan okullar ile birlikte öğretmen atama sayılarının da artacağını düşünüyoruz. Öğretmen atamalarıyla ilgili en yeni haberlere ulaşmak için takipte kalın...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.