Açık Öğretim Öğrencilerine Müjde! Açık Öğretim Liselerinin 8 Dönem Şartı Kaldırıldı Mı?

Aralık ayında yapılacak açık öğretim lise sınavlarında 18 yaşını geçmiş öğrenciler için 8 dönem şartı kaldırıldı. Haberimizin detayında...
11 Kasım 2021 17:14 Güncel Haberler
Açık Öğretim Öğrencilerine Müjde! Açık Öğretim Liselerinin 8 Dönem Şartı Kaldırıldı Mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilişkin açıklamada bulundu. Özer: "18 yaş ve üstü açık öğretim okulları öğrencilerinin yarım kalan eğitimlerini tamamlayarak bir üst öğrenime devam edebilmeleri ve istihdama daha kısa sürede katılabilmelere imkan sağlamak için yeni bir düzenleme yaptık. Açık lise öğrencilerimizin mezun olabilmeleri için 8 dönem şartı vardı. Yeni düzenlemeyle bunu 5 döneme indiriyoruz. Böylece 18 yaş ve üstü açık öğretim lisesi öğrencilerimiz, 2 yılda okullarını bitirebilecek." ifadelerini kullandı.

18 yaş üzerindeki açık öğretim okulu öğrencilerinin iş ya da öğrenim hayatlarında bir sonraki aşamaya geçişlerindeki süreyi kısaltmak için önemli bir adım attıklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Kararın tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Açık Öğretim Sınav Tarihleri

2021-2022 eğitim öğretim yılının 1. dönem açık öğretim sınav tarihleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Açık Öğretim 1. dönem sınavları 04.12.2021-05.12.2021 tarihlerinde yapılacak. Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesin de okuyan öğrenciler bu tarihlerde sınava girecek.

Açık Öğretim sınav tarihleri ayrıntılı bilgi tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.