İçişleri Bakanlığı 3.546 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınladı

İçişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 3.546 kamu personeli alımı için ilana çıktı. İçişleri Bakanlığı başvuru şartları nedir? İçişleri Bakanlığı başvuruları nasıl yapılacak? Haberimizin detayında...
26 Mayıs 2022 10:38 Genel İlanlar
İçişleri Bakanlığı 3.546 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınladı

İçişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 3.546 kamu personeli alımı için ilana çıktı. İlana başvuru yapacak olan adaylar ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinden puan almış olmaları gerekmektedir. Alımlar 81 vilayette gerçekleşecektir. Alınacak olan adaylar sözlü sınav sonucuna göre belirlenecektir.

İçişleri Bakanlığı Başvuru Şartları Nedir?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

5- 18 yaşını tamamlamış olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması.

7- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

8- Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

9- Çalışmaya engel sağlık sorununun olmaması.

10- Vardiyalı ve esnek çalışma saatlerine uygunluk sağlamak.

11- Sözlü sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

İçişleri Bakanlığı Hangi Kadrolarda Alım Yapacak?

Kağıt restoratörü, arşiv uzmanı, avukat, psikolog, sosyal çalışmacı, programcı, harita teknikeri, elektrik elektronik teknikerliği, elektrik elektronik mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, şehir plancısı, İngilizce tercüman, büro personeli, şoför, temizlik görevlisi ve silahlı güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığı Başvuruları Nasıl Alınacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını; 17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında Bakanlığın resmi internet sitesindeki "Duyurular" bölümünde yayımlanacak olan "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır. Ancak kolaylık sağlamak amacıyla 14-16 Haziran 2022 tarihleri arasında "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" linkine adaylar erişim sağlayarak profil bilgilerinin güncel/son halini düzenleyebilecekler ve bu bilgilerini sınav başvuru esnasında kullanabileceklerdir. Sınav başvurusunu tamamlamak için öncelikle profil bilgilerini düzenlemek ve 17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında da başvuru yaparak modüle kaydetmek şarttır. Sadece profil bilgilerini düzenlemek sınav başvurusu için hak teşkil etmez. Başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

ucret1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.