Milli Eğitim Bakanlığı KPSS 0 Puan ile Daimi Kadrolu Personel Alımı Gerçekleştiriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve İŞKUR internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre KPSS 0 puan ile personel alınacaktır. İşe alım için adaylar kadrolu olarak çalışacaklardır.
27 Eylül 2022 15:12 Genel İlanlar
Milli Eğitim Bakanlığı KPSS 0 Puan ile Daimi Kadrolu Personel Alımı Gerçekleştiriyor!

Başvuru süreci ile ilgili detaylar haberimizde mevcuttur. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü, kurumun resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre kadrolu personel alımı yapacak. Ekip üyeleri muhasebe uzmanı olarak çalışacak.

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Alımı İçin Son Başvuru Tarihi ve Formu

Adaylar, 30 Eylül 2022 tarihine kadar başvurularını elektronik ortamda İŞKUR üzerinden, elden veya ALO 170 hattına telefonla iletebilirler. Adayların muhasebe meslek mensubu pozisyonuna kabul edilmeleri için hangi niteliklere sahip olmaları gerekir sorusu fazlasıyla soruluyor. Hak kazanmak için 18-35 yaşları arasında olmak, işletme, finans, muhasebe veya vergi uygulamaları alanında ön lisans mezunu olmak, E-KPSS sınavına girmiş olmak ve Kayseri ilinde veya ilçelerinden birinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir. Adayların İŞKUR başvuru numarası 00007058769'dur.

Keşan Belediyesi'nin İŞKUR Hizmet Noktası'nda 200 Kişi İstihdam Edildi

Edirne'nin Keşan İlçe Belediyesi'nin İŞKUR Hizmet Noktası tarafından Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde 200 kişiye iş bulma konusunda yardım edildi. İŞKUR Hizmet Noktası kurulduğu günden bu yana programlarını istihdam noktasında sürdürerek kadınların ve gençlerin işgücüne katılımlarının artmasına yardımcı olmuştur. İŞKUR Hizmet Noktası, sadece Keşan'da değil, çevre il ve ilçelerde de kurulu sanayi bölgelerini ve işletmeleri ziyaret ederek işverenlerle iş arayanları buluşturdu.

Bu kapsamda Malkara'da şu anda 200 kişinin istihdam edildiği ve bu sayının artırılmasına çalışıldığı belirtildi. İşverenler rahat ulaşımı da teklif ederken, şirketler işçiler için Keşan'daki hizmeti kaldırdı. Keşan Belediyesi'nin İŞKUR Hizmet Noktası"nın, personel ihtiyacı olan işletmecileri iş arayanlarla buluşturmaya devam edeceği vurgulanırken, her iki tarafın da buradan başvuru yapabileceği belirtildi.

İŞKUR Primi Nedeniyle Şirketlerde Çalışan Sirkülasyonu Arttı

Türkiye İş Kurumu, Ağustos 2022 İşsizlik Sigortası Fonu (İSF) Bülteni'nde 2022 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında şirketlere verilen teşvik ve yardım ödemelerinin 15 milyar 813 milyon liraya ulaştığını bildirdi. İşverenler sadece ağustos ayında 2 milyar 215 milyon lira teşvik ve destek ödemesi aldı. Ocak-Ağustos ayları arasında çalışanlara yapılan kısa çalışma ödeneği ve nakit yardım ödemelerinin toplam tutarı ise sadece 15,5 milyon lira. Asgari ücretli işçinin maaşının 750 lirasını fona yatırması gerekiyor. Bunun 50 lirası işsizlik sigortası primlerine, 700 lirası sosyal güvenlik primlerine gidiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.