DGS-2021 Tercih Sonuçları Açıklandı. İşte Sonuç Ekranı...

Milyonlarca adayın heyecanla beklediği DGS tercih sonuçları açıklandı.

DGS-2021 Tercih Sonuçları Açıklandı. İşte Sonuç Ekranı...
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2021 17:14

DGS-2021 tercih sonuçları açıklandı.

Adaylar TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sorgulama ekranından tercih sonuçlarını öğrenebilecekler. DGS-2021 tercih sonuçları için tıklayınız. DGS sonucuna göre bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar kayıtlarını 17-24 Eylül tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 17-22 Eylül tarihleri arasında yapacaktır.

ÖSYM Başkanı Halis AYGÜN'den tercih sonuçları ile ilgili açıklama geldi. Akar: 'Değerli DGS adaylarımız 27 Ağustos- 7Eylül tarihleri arasında tercihlerini aldığımız DGS-2021 yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlarınızı https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Sonuçlarınızın hayırlı olmasını temenni eder, lisans eğitiminizde başarılar dilerim. ' dedi.

DGS EK TERCİH

Yapılan yerleştirmelere göre adayların, kayıt yapmaması veya programı tercih etmemesi sonucunda boş kalan kontenjanlar için Yüksek Öğretim Kurulu ve ÖSYM tarafından merkezi bir ek yerleştirme yapılacaktır. Ek yerleştirme de başvuru yapmak isteyen adaylar boş kontenjanları ve 2021 DGS Ek Yerleştirme ile yapacakları işlemleri ÖSYM'nin internet sitesinden takip edecektir. ÖSYM internet sitesi için tıklayınız.