Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 İtfaiye Personeli Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS'den en az 60 puan şartıyla kadın erkek fark etmeksizin 150 itfaiye eri alımı yapacaktır. Son başvuru tarihi 12 Kasım
05 Ekim 2021 15:39 Genel İlanlar
Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 İtfaiye Personeli Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS'den en az 60 puan şartıyla kadın erkek fark etmeksizin 150 itfaiye eri alımı yapacaktır. Atamalar açıktan atama yolu ile yapılacaktır.

22222222.png

Başvuru Yapacak Adaylar için Şartlar

1) Türk Vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

4) İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak,

5) En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak,

6) Adaylar için Askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya Askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak,

7) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,- 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacaktır.

8) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

Başvuruda İstenecek Belgeler ve Başvuru Süreci

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını www.ankara.bel.tr adresinden alacakları formu doldurup, imzalayıp; nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisini, diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneğini (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediye tarafından tasdik edilebilir), sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneğini (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediye tarafından tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısını, askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanını, görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanını ve 2 adet biyometrik fotoğrafını (1 adedi forma yapıştırılacak) 12.11.2021 tarihine kadar Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Posta veya mail yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınav Yeri ve Zamanı

Sözlü ve uygulamalı sınav 22/11/2021-01/12/2021 tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının Zübeyde Hanım Mahallesi Turgut Özal 2 Bulvarı No: 9, 06070 İskitler-Altındağ/ANKARA adresindeki yerleşkesinde yapılacaktır. Sınavlar saat 09.00’da başlayacaktır. Sınava girmeye hak kazandığı halde mazeretsiz sınava katılmayan adaylar haklarını kaybedeceklerdir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.