Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Daimi İşçi Alımı Yapacak. Kimler başvuru yapabilir? Başvurular Ne Zaman ve Şartlar Neler?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 3 engelli kontenjanından daimi işçi alımı yapacaktır. İstanbul il sınırlarında istihdam edilecek olan adaylar, idari personel pozisyonunda başvuru yapabileceklerdir. Son başvuru tarihi 15 Ekim 2021.
08 Ekim 2021 09:13 Daimi İşçi İlanları
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Daimi İşçi Alımı Yapacak. Kimler başvuru yapabilir? Başvurular Ne Zaman ve Şartlar Neler?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, 3 engelli kontenjanından daimi işçi alımı yapacaktır. İstanbul il sınırlarında istihdam edilecek olan adaylar, idari personel pozisyonunda başvuru yapabileceklerdir. Başvurular İŞKUR'un internet sitesinden 11.10.2021-15.10.2021 tarihleri arasında online alınacak olup, şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Genel Şartlar

1)Türk vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3)Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4) Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ve askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5) Engellilerin, engellilik ölçütü, sınıflandırılması ve engellilere verilecek sağlık kurulu raporları hakkındaki 07.02.2014 tarihli ve 28906 sayılı resmi gazetede yayınlanan “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince en az %40 engelli olmak.

6) Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmiş olmak.

7) ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak İngilizce dili için en az 90 puan almak veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak. (Yabancı dil şartı aranan pozisyonlar için) (YÖKDİL kabul edilmemektedir.)

8) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Başvuru Şekli Yeri ve Tarihleri

Başvuru yapmak isteyen adaylar, 11.10.2021-15.10.2021 tarihleri arasında İŞKUR'un internet sitesinden başvuru yapabileceklerdir. Başvurular online alınacak olup, posta veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İŞKUR tarafından Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığına bildirilen başvuru adaylar kurum tarafından sözlü sınava çağırılacaktır. Sözlü sınav tarihi, yeri ve sınava girecek adayların teslim etmeleri gereken belgeler ve belge teslim tarihi Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının resmi web sayfasının (www.tuseb.gov.tr) Kurumsal / İnsan Kaynakları bölümünde yayımlanacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.