TCDD İstanbul'da Ortalama 4.000 TL Maaşla Daimi 25 Demiryolu Trafik Operatörü Alacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İstanbul il sınırları içerisinde daimi 25 demiryolu trafik operatörü alımı yapacağını açıkladı. Başvurular nasıl yapılı? Başvuru şartları nelerdir?
15 Ekim 2021 17:08 Daimi İşçi İlanları
TCDD İstanbul'da Ortalama 4.000 TL Maaşla Daimi 25 Demiryolu Trafik Operatörü Alacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İstanbul il sınırları içerisinde daimi 25 demiryolu trafik operatörü alımı yapacağını açıkladı. İşgücü taleplerinin 19.10.2021 - 25.10.2021 tarihleri arasında İŞKUR'da yayınlanacağını duyurdu.

Başvuru Yapmak için Genel Şartlar Nelerdir?

1) İstanbul il sınırları içerisinde yaşamak.

2) Son başvuru tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

3) Adayların, meslek liselerinin Elektrik, Elektronik, Elektrik Elektronik, Makine, Motor, Mekatronik bölümleri ile meslek yüksekokullarının Elektrik, Elektronik, Elektrik Elektronik, Makine, Motor, Mekatronik programları ve denklik grubunda yer alan bölüm ve programların birinden mezun olması gerekmektedir. Lisans mezunu olarak başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

4) Son başvuru tarihi itibarıyla kent içi raylı sistemlerde 3 yıl tren sürücüsü olarak çalışmış olma şartı aranmaktadır. Adaylar bu çalışmalarını karekodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü ile belgeleyecektir. (belge e-Devletten alınacaktır.)

Başvuru da İstenilen Belgeler Nelerdir?

1) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2) TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı belgesi,

3) Öğrenim belgesi fotokopisi,

4) Erkek adaylar için askerlik durumu belgesi,

5) İkametgah Belgesi,

6) SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesi,

7) TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr duyurular bölümünde yayımlanan İş Talep Bilgi Formu (Form tükenmez mavi kalemle el yazısıyla doldurulacak ve imzalanacaktır.)

Başvurular Nasıl Yapılacaktır?

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır. Adaylar, esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca ALO170 hattından da başvurular alınacaktır. Başvuru yapan adayların belirlenen şartları taşıyıp taşımadıkları noter huzurunda 17.11.2021 tarihinde yapılacak kura çekimi öncesi aşağıda belirtilen belgeler ile TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde ilan edilecek tarihler arasında TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında kontrol edilecek ve belgeleri alınacaktır. Liste bulunup belge yapan adayların kadronun 4 katını geçmesi durumunda sözlü sınava katılacaktır.

Kura Yeri: TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA

Kura Tarihi: 17.11.2021

Kura Saati: 10:00

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.