Milli Savunma Üniversitesi'ne akademik personel alınacak!

Milli Savunma Üniversitesi akademik personel alımı için ilan verdi. Doçent, doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi gibi pozisyonlarda alımlar açılırken; söz konusu alımların Ankara, İstanbul ve İzmir gibi birçok şehirde gerçekleştirileceği belirtildi.
29 Eylül 2022 21:50 Akademik İlanlar
Milli Savunma Üniversitesi'ne akademik personel alınacak!

Milli Savunma Üniversitesi çok sayıda akademik personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli olurken, hangi pozisyonlarda alımların gerçekleştirileceği de öğrenildi.

Milli Savunma Üniversitesi kurumu tarafından yeni personel alımı istihdamları sağlamak üzere Akademik Öğretim üyesi alacağını yayımladı. Başvuruda bulunacak adaylara duyurulur. Kurum tarafından belirlenen şartları taşıyan adaylar müracaatta bulunabileceklerdir. Adayların dikkatine.

Duyuru Hakkında Genel Sorulan Sorular

Milli Savunma Üniversitesi kurumu tarafından yeni yapılacak olan personel alımların istenecek şartlar neler olacak? Hangi koşullara göre alımlar gerçekleşecek? Hangi okul branş mezunu olunması gerekmektedir? KPSS şartı aranmakta mıdır? Alınacak Branş sayısı Kaç olacak? Müracaat tarih aralığı ne olacak?

sa22.jpg

Milli Savunma Bakanı Akademik Personel Alım Şartları

Türkiye uyruğunda olunması. Adayların bitirdikleri fakültelerden lisans dereceli dallardan mezun olunması. Doktor öğretim üyesi başvuranlar yabancı dil sınavından en az 55 puan alınması gerekmektedir. Öğretim üyesi dışındaki alanlara yapılan müracaatlar için yabancı dil sınavından en az 50 puan alınmış olması. Ales sonucundan 70 puan alınması. Doktora olarak bitirenler için Ales şartı aranmamaktadır. Yedek subay, erbaş/er hariç askeri kişi olunmaması. Adli sicil dosyası bulunmayıp belgelendirmek. İki adet vesikalık fotoğraf. Nüfus Cüzdanı. Üç adet ıslak imzalı güvenlik soruşturması. Lisans/Lisansüstü diploması. Yabancı Dil sınavına girdiğine dair sonuç belgesi. Ales sınav sonuç evrağı. Erkek adayları için askerlik durum belgesini gösteren evrak türü.

Alınacak Branş sayısı ve Alım Yapılacak Yeri

Kara Harp Okulu Ankara: Doçent (3 ), Doktor Öğretim Üyesi (2), Öğretim Görevlisi (12), Araştırma Görevlisi (2),

Deniz Harp Okulu İstanbul: Doçent (1), Doktor Öğretim Üyesi (4), Öğretim Görevlisi (3),

Hava Harp Okulu: Doçent (2), Doktor Öğretim Üyesi (3), Öğretim Görevlisi (2)

Atatürk Stratejik Araştırmalar ve Lisansüstü eğitim enstitüsü/ İstanbul: Profesör(1)

Alparslan savunma bilimleri ve milli güvenlik enstitüsü/ Ankara: Doktor Öğretim Üyesi(1)

Fatih Harp Tarihi ve Araştırmaları Enstitüsü/ İstanbul: Öğretim Görevlisi(1)

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu/ İzmir: Öğretim Görevlisi (2)

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu/ Yalova: Öğretim Görevlisi(2)

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu/ Balıkesir: Öğretim Görevlisi (1)

saa.jpg

Başvuru Şekli ve Müracaat Tarihi

29 Eylül 2022 İle 14 Ekim 2022 tarihleri arasından adaylar müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar Milli Savunma Üniversitesine Şahsen başvuracaklardır önemle duyurulur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.