Zabıta alımı başladı! Lise mezunlarına büyük fırsat

İstanbul Kadıköy Belediyesi zabıta alımı ilanı yayınladı! 5 Ağustos tarihine kadar başvuru yapabileceğiniz bu fırsattan lise mezunları da yararlanabilecek! Başvurular için tüm gereklilikler ve merak edilen detaylar belli oldu. İşte o ayrıntılar...
01 Ağustos 2022 18:12 Personel İlanları
Zabıta alımı başladı! Lise mezunlarına büyük fırsat

Zabıta memuru alımı için İstanbul Belediyeleri ilan yayınlamaya devam ediyor. Bugün Kadıköy Belediyesi zabıta alımı için Resmi Gazetede yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre belediyeye lise, 2 ve 4 yıllık üniversite mezunu bay-bayan zabıta memuru alımı yapılacak!

İstanbul Kadıköy Belediyesi zabıta memuru alımı için başvurular 01-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda belirtilen lise ve üniversitelerin 10 farklı bölüKadıköy münün birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Peki, Kadıköy Belediyesi zabıta alımı için istenilen genel ve özel şartlar nelerdir? Zabıta kadrosu için KPSS şartı isteniyor mu? İş başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar…

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlan edilen zabıta memuru kadroları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

aefaw.jpeg

657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adayların, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

02.08.2022 – 05.08.2022 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (saat 08:30 -16:30 arasında) yukarıda sayılan başvuru belgeleri ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:2 Kadıköy-İstanbul adresindeki Kadıköy Belediyesi ana hizmet binası bahçesinde kurulan başvuru merkezine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

MEZUNİYET ŞARTI

1 – Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Adalet Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak,

2 – Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Adalet Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak,

3 – Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

4 – Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

5 – Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

6 – Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

7 – Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin; Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi programlarının birinden mezun olmak.

8 – Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin; Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi programlarının birinden mezun olmak.

9 – Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) programlarının birinden mezun olmak,

10 – Ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri ve Muhasebe ve Finansman bölümlerinden mezun olmak (lise veya dengi okul)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.