Yurt dışında çalışma fırsatı! Havalimanlarına Türk işçi alımı başladı

Yurt dışında çalışmak isteyenler için müjdeli haber geldi! Avrupa'daki havalimanlarında istihdam edilmek üzere Türk işçi alımı başladı. Ayda 2 bin ila 2 bin 500 Euro arası fiyatlarla çalışabileceğiniz o ilanın detayları belli oldu. İşte ayrıntılar...
20 Ağustos 2022 10:00 Personel İlanları
Yurt dışında çalışma fırsatı! Havalimanlarına Türk işçi alımı başladı

Avrupa Havalimanları ise yaz ayındaki yoğunluğa yetişip vatandaşlarına daha iyi hizmetler sunabilmek için kadrosuna çok sayıda işçi alımı yapacaktır. Avrupa Havalimanları bünyesine en az lise mezunu bagaj görevlisi alımı yapılacaktır.

Alımı yapılacak olan adaylardan Almanca dil bilgisi dahi istemiyor. Almanya da çalışmak isteyen ve gelecek hayali kuranlara iş fırsatı sunulmuştur. Havalimanları bünyesine bagaj görevlisi alımı yapılacağı belirtilmiştir.

Bagaj Görevlisi Alımı

Almanya Havalimanları bünyesine bagaj görevlisi alımı yapılacaktır. Alımı yapılacak olan bagaj görevlisi iş tanıtımı ise Havalimanı içinde gelen ve giden yolcuların bagaj işlemlerinin yapılması. Gelen ve giden yolcuların ise bavullarına fişlerini yerleştirip araçlara yüklenip yolculardan gelecek olan bagaj fiş numaraları ile yolculara bagajların teslim edilmesi. Havalimanı birim yöneticileri ile uyumlu bir şekilde çalışmış olması ile kayıp eşyaların kayıp eşya birimlerine teslim edilmesi gerekmektedir.

hava-2.jpg

Bagaj Görevlisi İş Başvuru Şartları

Almanca dil bilgisi aranmamaktadır,

Alımı yapılacak olan adaylardan ehliyet şartı istenmektedir,

Herhangi bir suçlara bulaşmamış olması ve bunu sabıka kaydı ile belgelemesi,

10 yıllık yerleşim yeri ile adres bilgisi istenmektedir,

İşe başvurduğu tarihten önceki son 5 yıllık SGK hizmet döküm belgesi,

En az lise mezunu,

Diploma aslı gibidir noter kayıtlı olması,

Sağlık raporu,

airport-1280x720.jpg

Aylık Ücret Ne Kadar Verilecektir?

Almanya Havalimanlarına alımı yapılacak olan işçilerin ücreti ise ortalama 2 Bin ile 2,500 Euro arası değişmektedir.

Bagaj Görevlisi İçin İşçilere Konaklama Desteği Verilecek Midir?

Her ülkede olduğu gibi Alman Hükümetinde de kira maliyetleri gündeme gelmiştir. Almanya İçişleri Bakını ile Çalışma Bakanı Bir araya gelerek Türkiye’den işçi alımı için konuşmuşlardı. Konuşma sonrası yapılan açıklamaya göre Türkiye den getirilecek olan işçilerin toplu ücret ödenmesi gerekmekte olduğunu ve konaklama hizmetlerinin sağlanması şart olduğunu duyurmuşlardır. Bakanlık Tarafından yapılan açıklamanın devamında ise acil olarak Almanya Havalimanı Bagaj taşıma ile Güvenlik kontrolleri gibi işlerin yapılması için çalışana ihtiyaç duyulduğu söylenmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.