Yurt dışı iş ilanı! İsviçre 85 bin işçi alımı yapıyor

Yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. İsviçre işçi alımı ilanı ile karşımıza çıktı. 12 farklı meslekten toplamda 85 bin yabancı işçinin istihdam edileceği öğrenildi. Ayda yaklaşık 95 bin TL maaş sağlanacağı açıklandı.
28 Ekim 2022 09:00 Personel İlanları
Yurt dışı iş ilanı! İsviçre 85 bin işçi alımı yapıyor

İsviçre 85 bin işçi alımı yapıyor. Ayda 95 bin TL maaşla çalışma fırsatı sunan İsviçre yurt dışı iş ilanı arayanlar için benzersiz bir fırsat sunuyor! İşte detaylar...

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan yükseliş sonrasında yurt dışında çalışmak istiyorum diyen kişilerin sayılarında büyük artış dikkat çekerken yabancı ülkelerin iş ilanları da peş peşe açıklanmaya devam ediyor. Özellikle de pandemi sonrasında Avrupa'da büyük bir istihdam açığı oluşurken yabancı ülkeler birbiri ardına yabancı işçi alımı ilanları yayımlamaya başlamışlardı.

Türkiye'de yurt dışında çalışmak isteyen kişiler Almanya Türk işçi alımı için beklemeye başlarken 85 bin işçilik sürpriz bir alım ilanı ise İsviçre tarafından yayımlandı. İsviçre tarafından yayımlanan ilanda 12 meslek grubunda yer alan 85 bin işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Peki, maaşlar ne kadar, kaç TL olacak?

isvicre3.jpg

İSVİÇRE İŞ İLANLARI ARAYANLARA 85 BİN KİŞİLİK İŞÇİ ALIMI MÜJDESİ!

İşçi olmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak yurt dışı iş ilanları yayımlanmaya devam ederken bu ilanlardan biri de İsviçre tarafından verildi. Koronavirüs salgını döneminde zorunlu kapanma önlemleri ile beraber pek çok kişi işten ayrılırken pandemi yasaklarının kaldırılması ile beraber işe geri dönüşler beklendiği kadar olmamıştı. Pek çok kişinin meslek değiştirmesi ile bazı pozisyonlar boşa çıkarken bu açıklar yabancı işçiler ile doldurulmaya çalışıldı.

İSVİÇRE PERSONEL ALIMI AÇILAN KADROLAR HANGİLERİ, HANGİ MESLEKLERE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

İsviçre'de farklı çok sayıda pozisyon için personel alımı yapılmaya devam edilirken işçi alımı yapılacak olan kadrolar; Doktor, Mühendis, Teknisyen, Öğretmen, Hasta Bakıcı, Tekniker, Güvenlik Görevlisi, Garson, Temizlik Görevlisi ve çocuk bakıcısı, teknisyen ve bahçıvan gibi pozisyonlar olarak öne çıktı.

isvicre2.jpg

Bu meslek gruplarına mensup kişilere öncelik verilecek olan iş başvurusu için toplamda 85 bin işçi alımı yapılacak. Mesleki deneyim, diploma denkliği ve yabancı dil durumuna göre personel alımları yapılacak. İşe alınan kişiler yüksek maaşla iş başı yapacaklar.

İSVİÇRE PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

İsviçre'de çalışmak isteyen kişiler iş başvurularını resmi kariyer siteleri üzerinden yapacaklar. Bu siteler üzerinden verilen ilanlarda başvuruları olumlu kabul edilen kişiler alacakları onay ile beraber daha sonra İsviçre Konsolosluğu'na başvuru yaparak resmi işlemleri başlatacaklar. İsviçre personel alımı için bugün kur üzerinden yapılan hesaplamada günlük asgari ücret 3 bin 400 TL toplam asgari ücret rakamı ise aylık 95 bin liraya denk geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.