Üniversiteye sözleşmeli personel alımı! İşte başvuru şartları

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi sözleşmeli mühendis alımı ilanı verdi. Yaklaşık bir hafta sonra sona erecek olan başvurular için müracaat koşulları belli oldu. İşte ayrıntılar...
04 Ekim 2022 22:05 Personel İlanları
Üniversiteye sözleşmeli personel alımı! İşte başvuru şartları

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ilan verdi. Başvurular resmen açıldı. Sizler için müracaat koşullarını ve ilanla ilgili merak edilen tüm ayrıntıları bir araya getirdik. İşte detaylar...

muhendis2.jpg

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi sözleşmeli mühendis alacak

ÖSYM'nin 2020 yılında gerçekleştirdiği Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden minimum 60 puan alan adayların başvuruda bulunabileceği sözleşmeli mühendis alımı ilanında bir kişi istihdam edilecek. Aynı zamanda beş yedek aday bulunacak.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi sözleşmeli memur alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 10 Ekim tarihine kadar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi aracılığıyla Kariyer Kapısı üzerinden başvurularını iletme şansına sahip olacak.

muhendis3.jpg

Üniversitenin sözleşmeli mühendis alımı ilanında belirlenen başvuru şartları ise şu şekilde duyuruldu:

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
2- 2020 KPSS(B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen puan türünden 60 puanın altında puanla yapılan başvurular ile farklı puan türünden 60 puan ve üzeri yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4- Başvuru bitimi tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak.
5- Atamaya hak kazananlar hakkında yapılacak olan arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması.
6- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü uyarınca tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır.
7- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
8- Atamaya hak kazanan aday ile hizmet sözleşmesi yapılacak olup sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayın sözleşmesi 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
9- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (terhis, tecilli veya muaf olmak)
10- Üniversitemiz, merkez ve ilçe yerleşkelerinde kurum içi görevlendirmeye binaen çalışmaya engel durumu bulunmamak.
11- Sözleşme yapmaya hak kazanan adayların Sözleşmede belirtilen görev yerinde ikameti gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.