Ulaştırma Bakanlığı memur alımı ilanı! Başvurular açıldı

Ulaştırma Bakanlığı memur alımı gerçekleştiriyor. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre iki farklı kadroda alımlar sağlanıyor. Peki ya başvuru şartları neler? Tüm detaylar resmen duyuruldu.
29 Kasım 2022 12:00 Personel İlanları
Ulaştırma Bakanlığı memur alımı ilanı! Başvurular açıldı

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, tarafından yayınlanan kamu personeli alımı başvuru kılavuzuna göre 31 devlet memuru ve sürekli işçi alımı yapılacağını paylaşıldı.

Yayınlanan kamu personeli alımı başvuru kılavuzuna göre 2 farklı unvan da yapılacak olan personel alımların da kpss puan şartı aranmaktadır.

Ulaştırma Bakanlığı Devlet Memuru Alımı Duyurusu

Yayınlanan ilana göre; Denizcilik Uzman Yardımcısı Kadrosun da 8; Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı kadrosun da ise, 23 devlet memuru alımı yapılacaktır.

personel-8.jpg

Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasına göre devlet memuru alımı başvuru şartlarını taşımak.

2023 yılı Ocak ayı itibariyle35 yaşını tamamlamamış olmak.

2021 veya 2022 yılında yapılan KPSS sınavlarından en az 80 puan almış olmak gereklidir.

Başvuruda İstenilen Belgeler Nedir?

Diploma veya mezuniyet belgesi

Fotoğraf (online başvuruda isteme yüklenecektir.)

Kendi yazınızla yazmış olduğunuzu özgeçmiş belgesi

KPSS sonuç belgesi

Devlet Personeli Alımında Eğitim Şartı!

Kadroya göre istenilen eğitim şartları sizler için verilmiştir.

Denizcilik Uzman Yardımcısı kadrosunda: 3 personel Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği lisans programı mezunlarından, 3 personel Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği lisans programı mezunlarından ve 2 personel Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği lisans programı mezunlarından işe alınacaktır.

personel-7.jpg

Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Kadrosunda: 10 devlet memuru Hukuk lisans programı mezunu, 2 devlet memuru İstatistik lisans programı mezunu, 5 devlet memuru Yazılım Mühendisliği lisans programından mezun, 1 devlet memuru Ekonomi veya İktisat lisans programlarından birinden mezun, 1 devlet memuru Mütercim ve Tercümanlık bölümünden mezun ve 1 İspanyol dili ve edebiyatı bölümünden mezun olması gerekmektedir.

Ulaştırma Bakanlığı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Kamu dairesi tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen devlet memuru adayları başvurularını 28 Kasım 2022 ve 27 Aralık 2022 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular elektronik ortam da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden yapılacaktır. Başvurular sadece online alınacak olup; yayınlanan kılavuza göre şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her kadro için YDS sınavı puan şartı aranmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.