Türk Standartları Enstitüsü duyurdu! 61 personel alınacak

Türk Standartları Enstitüsü önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. Toplamda 61 kişinin istihdam edileceği ilanda mühendis, tekniker, memur, oda hizmetlisi, koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonlarında alımlar yapılacak. Adaylarım en az ortaöğretim mezunu olmaları istenmekte.
04 Ekim 2022 11:00 Personel İlanları
Türk Standartları Enstitüsü duyurdu! 61 personel alınacak

Türk Standartları Enstitüsü farklı pozisyonlarda 61 personel alımı yapıyor. Başvuru şartları resmen açıklandı. Bugün itibarıyla başvurular açılırken, son başvuru tarihi de netlik kazandı.

TSE Kamu kurumu yeni personel alımlarını netleştirerek üzere kamu personeli olmak üzere yeni memur alımı yapacağını yayımladı. Yayınlanan ilan sonrası kılavuz şartları yayınlayarak adaylara duyurdu. Kılavuz şartları belirlendikten sonra başvuru müracaat ekranları aktif edildi. Kamu kurumu tarafından yapılan duyuruya göre adayların kılavuzda belirtilen şartları taşıdığı sürece ön müracaatta bulanabileceklerdir.

TSE 61 Personel İstihdamı Sağlıyor

TSE Standartları Enstitüsü Kurumu yeni personel ihtiyaçların artması ile yeni kamu personeli alımı yapacağını duyurarak 2022 yılı sonuna doğru personel istihdamları sağlayacağını belirtti. Adaylar kamu kurumu tarafınca sağlanan nitelikleri taşıyan müracaat edebileceklerdir. Kurum tarafından 61 kamu personeli alımı üzere farklı branşlarda alımların gerçekleşeceğini belirtti. Çok sayıda personel alımıyla birlikte birden çok farklı branş niteliğinde alımların gerçekleşeceğini duyurdu. Her adayın müracaatta bulunabilmesi için birden çok farklı branş nitelikli olmak üzere kamu adaylara müjdeli ilanı yayımlayarak başvuru ekranlarını paylaştı.

Alım Yapılacak Branş Personel Sayısı

32 Personel Mühendis, 2 Tekniker, 8 Memur, 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 18 Oda Hizmetlisi alınacak.

tse2.jpg

Alım Yapılacak Branş Şartları

Hizmetli Alımı: Her hangi bir ortaöğretim (lise ve dengi) okul mezunu olma şartı aranıyor.

Mühendis alımı branşı için gerektiren şartlar: Bilgisayar mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Bilgisayar Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi, Nano Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Makine Mühendisi, Kimya Mühendisi, Kimya ve Süreç Mühendisliği alanlardan mezun olunması gerekmektedir.

Memur alımı nitelikleri: İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarım (Multimedya), İletişim ve Tasarım, Medya İletişim tasarımı, Basın yayın alanlarından mezun olması.

Tekniker Alımı: Makine, İş Makineleri, Makine yağları, Yağlama Teknoloji, Bilgisayar Destekli, Termik Santrali gibi alan dallarından mezun olunması.

Memur Alımı Niteliği: Büro Yönetimi, Büro yönetimi sekreterliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi Sekreterliği, Adalet, Muhasebe, Bilgisayar destekli muhasebe bölümlerinden mezun olunması.

Özel Güvenlik Görevlisi Alımı: Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik Asayiş sağlayabilecek.

Başvuru Müracaat şekli ve Tarihi

Müracaat edecekler adaylar müracaatlarını kariyer kapısı üzerinden başvuruda bulunabileceklerdir. Aşağıda belirtilen başvuru ekranına tıklayarak başvuru ekranına yönlendirilecektir. Personel adayları 3 Ekim 2022 itibari ile 12 Ekim 2022 tarihleri arasında müracaatlar alınacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.