Türk Hava Yolları yüksek maaş imkanıyla 2.600 personel alımı yapıyor

Türk Hava Yolları duyurdu! THY'den gelen açıklamaya göre pilot ve kabin memuru kadrolarında toplamda 2.600 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları belli oldu. Adaylardan istenen tüm kriterler resmen açıklandı.
11 Kasım 2022 22:22 Personel İlanları
Türk Hava Yolları yüksek maaş imkanıyla 2.600 personel alımı yapıyor

Türk Hava Yolları personel alımı yapıyor! 2.600 kişinin istihdam edileceği ilanda başvuru şartları ve merak edilen tüm detaylar paylaşıldı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, yapılacak olan personel alımı için oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Binlerce genç bu iş ilanını uzun zamandır bekliyordu. THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 1100 Pilot ve 1500 Kabin Memuru alacaklarını açıklarken, aranan özellikleri de sıraladı.

Bu açıklamayla birlikte THY bünyesine yeni 2600 personel alınacağı kesinleşmiş oldu.

Alınacak personeller hakkında detaylı açıklamalarda bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, "‘Pilot alımlarına başladık. 2000 kişi başvurdu, 700 pilot alacağız. 400 pilot gelecek. 1100 pilot seneye THY filosuna katılacak. 1500'e yakın kabin elemanı da alacağız. Herkes resesyon bekliyor ama buna rağmen bizim performansımızın değişmeyeceğini öngörüyoruz. Biz bu trendin devam edeceğini düşünüyoruz." dedi.

thy-3.jpg

KABİN MEMURU OLMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR:

•T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

•Başvuru sırasında belirtilecek yaş aralığında olmak

•En az lise mezunu olmak

•İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.)

•Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

•Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak (Türk Hava Yolları iştiraklerinde görev yapıyor olmak tercih nedenidir.)

Fiziki Koşullar

•Kadınlar için 160-180 cm arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak

•Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmamak

thy-2.jpg

Sağlık Koşulları

•Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.

•Türk Hava Yolları işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) Türk Hava Yolları iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum