Türk Hava Yolları 20 bin TL maaş imkanıyla kabin memuru alacak

Türk Hava Yolları kabin memuru alımı için ilan verdi! 20 bin TL ile çalışma fırsatını yakalamak istiyorsanız sizler de hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru şartları ve sürece ilişkin tüm detayları sizler için bir araya getirdik.
10 Eylül 2022 18:00 Personel İlanları
Türk Hava Yolları 20 bin TL maaş imkanıyla kabin memuru alacak

Türk Hava Yolları dolgun maaş imkanı ile kabin memuru alımlarına başladı. Yapılan açıklamaya göre iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve dinamik bireyler başvuruda değerlendirilecek. İlanın tüm genel şartları açıklanırken, aynı zamanda fiziksel şartlar ve sağlık koşullarıyla alakalı da kapsamlı bilgiler paylaşıldı. İşte detaylar...

THY kabin memuru alımı başvuru şartları

THY'nin yaptığı açıklamaya göre T.C. vatandaşı ve mavi kart sahibi olan vatandaşlar başvuruda bulunabilecek. İlan için en az lise mezunu olma şartı koşulurken, sicil kaydının da temiz olması gerekiyor. İlanın tüm şartları ise şu şekilde sıralanıyor:

thy-kabin-memuru-2.jpg

 1. T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
 2. 01/01/1983 ile 31/12/2002 tarihleri arasında doğmuş olmak
 3. En az lise mezunu olmak
 4. İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.)
 5. Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
 6. Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak (Türk Hava Yolları iştiraklerinde görev yapıyor olmak tercih nedenidir.)
 7. Kadınlar için 160-180 cm arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)
 8. Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmamak
 9. Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.
 10. Türk Hava Yolları işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) Türk Hava Yolları iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.
 11. Türk Hava Yolları, belirlemiş olduğu işe giriş sağlık koşulları çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.
 12. Adaylar işe giriş muayenesi sırasında geçmiş tüm sağlık bilgileri hakkında (ilaç kullanımı, ameliyat, doğumsal bozukluklar, bel, boyun rahatsızlıkları, böbrek taşı, yaralanmalar, hastalıklar vb.) doğru beyanda bulunmak zorundadır. İşe başlatılması sonrasında geçmişinde olduğu ve beyan etmediği tespit edilen adaylar için uygulanacak idari süreçte hak iddiasında bulunamaz.
 13. Değerlendirme süreçleri olumlu sonuçlanan adaylarımızdan, işe başlama aşamasında Ortaklığımızın uçuş operasyonlarını etkilemeyecek şekilde COVID-19 (içerik ve süre olarak Sağlık Bakanlığının bağışık olarak kabul ettiği) aşılarını, Menenjit (Konjüge Meningokok Serogrup A Aşısı), Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak (KKK) ve Sarı Humma aşılarını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

thy-kabin-memuru-3.jpg

THY kabin memuru alımı başvurusu nasıl yapılır?

Yukarıdaki koşulları karşılayan adaylar kariyer.thy.com adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Sonrasında ise adaylar çeşitli değerlendirme süreçlerine tabi tutulacak. Online İngilizce testinin akabinde belge kontrolü, İngilizce mülakatı, döve/yara izi kontrolü, boy-kilo ölçümü ve kurul mülakatı gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.