TÜBA personel alımı açıklandı! En az lise mezunları başvuru yapabilecek

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) personel alımı yapıyor. TÜBA'dan gelen açıklamaya göre idari uzman, VHKİ, mütercim, şoför, programcı ve teknisyen kadrolarında alımlar başladı.
23 Kasım 2022 10:00 Personel İlanları
TÜBA personel alımı açıklandı! En az lise mezunları başvuru yapabilecek

TÜBA personel alımı duyuruldu. TÜBA'nın açıklamasına göre yedi farklı kadroda çok sayıda personel alımı yapılıyor. İlanın tüm detayları açıklandı.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), kendi bünyesinde olan personel eksikliğini gidermek için; 7 farklı unvan da 12 kamu personeli alımı için ilana verdi. Kamu kurumu tarafından yayınlanan ilana göre; 1 TÜBA uzmanı, 4 idari uzman, 1 VHKİ, 2 mütercim, 1 şoför alımı, 2 programcı ve 1 teknisyen alımı kadrosun da alım yapacağını duyurdu.

personel.jpg

1 TÜBA uzmanı: Ankara ilinde çalışmayı kabul etmiş olmak. İstenilen meslek alanında en az en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak. YDS’den C düzeyin de puan almış olmak. 40 yaşından büyük olmamak gerekmektedir.

4 idari uzman kadrosu: Personeller Ankara ilin de çalışacaklardır. Lisans düzeyin de iktisadi ve idarî bilimler, işletme ve yönetim bilimleri, iktisat, işletme fakültelerinden birinden mezun olmuş olmak. 2022 KPSS sınavından en az 70 puan almış olmak gereklidir. 30 yaşını tamamlamış adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. İngilizce YDS sınavın da en az B düzeyin de puana sahip olmak gereklidir.

1 VHKİ kadrosu için: İktisadi ve idarî bilimler, işletme ve yönetim bilimleri, iktisat, işletme fakültelerinden veya bölümlerinden en az birinden mezun olmak gereklidir. 2022 KPSS sınavın da P1 P2 P3 puan türlerinden birinden en az 70 puan almış olmak gereklidir. İşe alınacak olan personel Ankara şehrin de istihdam edilecektir.

2 mütercim kadrosu: İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinden veya İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden birinden mezun olmak gereklidir. KPSS P1, P2, P3 puan türünden en az 60 puan almış olan adaylar başvuru yapacaklardır. İstanbul ilinde çalışılacaktır.

1 şoför alımı: İstanbul şehrin de istihdam edilecektir. En az lise mezunu adaylar ilana başvuru yapabileceklerdir. KPSS 2022 P94 puan da en az 60 almış olmak gereklidir.

2 programcı alımı: en az önlisans mezunu olmak gereklidir. Bilgisayar programcılığı bölüm mezunu şartı aranmaktadır. 2022 KPSS de KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak başvuru için yeterlidir.

1 teknisyen alımı: Sıhhi tesisatçı unvanın da alım yapılacaktır. KPSS lise de en az 50 puan alan adaylar yayınlanan memur alımı ilanına başvuru yapabileceklerdir. En az lise mezunu olunmalıdır. Ankara'da istihdam edilecektir.

personel-5.jpg

TÜBA Kamu Personeli Alımı Süreci

TÜBA tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar kamu personeli alımı için; 1 Aralık 2022 tarihinde başlayacak olup, 13 Aralık 2022 tarihin de başvuru işlemleri bitecektir. Memur alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını TÜBA’ya şahsen yapacaklardır. Farklı yollarla yapılan başvurular kamu kurumu tarafından kabul edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.