TSK Sivil Memur Olma Şartları! TSK Sivil Memur Alımına Devam Ediyor mu Kasım 2022

TSK'nin sivil memurlarda aradığı şartlar ve KPSS puanı ile ilgili maddeler dikkat çekti. KPSS puanının zorunlu tutulmasıyla birlikte nasıl başvuru yapılacağı ve iş ilanınn aktif olarak açık olup olmadığı sorulmakta. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde memur olmak için bu detayları bilmelisiniz.
14 Kasım 2022 16:16 Personel İlanları
TSK Sivil Memur Olma Şartları! TSK Sivil Memur Alımına Devam Ediyor mu Kasım 2022

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde çalışmak ve sivil memur olmak için hangi şartlar aranıyor? Son zamanlarda TSK bünyesinde çalışmak üzere memur alımları yapıldı mı? Memurluk alımları ve Kasım 2022 tarihli güncel ilanlar paylaşıldı. Geçtiğimiz sene Türk Silahlı Kuvvetleri memur alım ilanı açmış ve işsizleri oldukça mutlu etmişti. Şimdilik TSK’nın yeni bir alım yapacağına dair herhangi bir bilgi sosyal medyada yer almıyor fakat yeni gelen seneyle beraber TSK yeniden memur alımı için ilan açabilir. Genelde kurumun açtığı ilanlarla oldukça ilgi görüyor çünkü TSK çalışanlarının hem maaşları daha iyi oluyor hem de kurumun sunduğu avantajlar oldukça fazla.

Geçmişte yapılan alımlara baktığımızda genelde kurumun teknik işlerde yardımcı olmak için personel aldığını görüyoruz. Bu yüzden eğer teknik işlerle ilgili ustalık ya da kalfalık sertifikanız varsa kurumun sayfasında ki duyurular kısmını takip etmenizi öneririz. Bunun haricinde kurum VHKİ personeli de aldığından bilgisayar sertifikası olan kimselerinde TSK’nın işe alım ilanlarını takip etmelerini öneririz.

Başvuru Şartları

Kurum personel alırken genellikle belirli bir puan talep etmemekte fakat başvuran kimsenin KPSS sonucu olmasını zorunlu koşmaktadır. Çünkü başvuru yapan adayların sonuçlarına göre sıralama yapıp en yüksek puandan en düşük puana kadar ihtiyacı doğrultusunda alım yapmaktadır. Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunup bulunmadığına da kurum oldukça dikkat etmektedir. Kişilerin sicili de kurum için oldukça önemlidir. Yüz kızartıcı suçlar işleyen ya da eski hükümlü olan kimselerin başvuruları genelde geri çevrilmektedir. Ayrıca kurum başvuru sürelerini çok uzun tutmamakta ve hızlıca belge teslimi yapılmasını isteyebilmektedir.

TSK’da Sivil Memurlar Ne Yapar

TSK bünyesinde askeri memurlar olduğu gibi sivil birçok memurda bulunmaktadır. Burada memurların hak ve ödevleri normal statüye sahip memurlarında ki ile hemen hemen aynıdır. TSK bünyesinde çalışan memurlar ikinci bir iş yapamazlar. Ayrıca ailesinin yaptıkları faaliyetlere de dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü kurum bünyesinde çalışan kimselerin ailelerinin yaptıkları yüz kızartıcı suçlarda memurların uyarı almasına sebep olabilir. Kişiler genelde kışlalarda değil askeriyenin sivil kanadında çalışırlar. Genelde askerlik şubelerinde sivil memurları sıklıkla görebilirsiniz. Askere alım sürecinin işlemesini ve askerlerin belge ve evraklarının hazırlanmasını sağlarlar. Askerlik yaşı gelmiş gençlerin işlemlerini yürütürler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.